Home / 2015 Faaliyetleri / KTKOD YILIN SON YARIŞI YAPILIYOR.

KTKOD YILIN SON YARIŞI YAPILIYOR.

 

 

 

Değerli klasikseverler. Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinin 2015 yılının son klasik otomobil rallisi 2 / 5 Ekim tarihlerinde yapılıyor. Nisan ayından başlayarak dört yarış faaliyeti yapan derneğimiz , geleneksel hale gelmiş olan ve her yıl zorluk katsayısı yükseltilerek gerçekleştirilen yarış , yine Tatlısu mevkisindeki Kaplıca Otelde konaklayarak yapılacak. 2 Ekim günü seramonik startla başlayacak olan yarış , yine Lefkoşa’dan 3 Ekim cumartesi sabahı 10.00 da yarış startı yapılacak. Geçilecek parkurlardan sonra Kaplıca Otele varacak olan yarışmacılar burada bir gece konakladıktan sonra 4 Ekim sabahı saat 10.00 da otelden start alarak ikinci güne başlayacaklar.Takriben 14.00 civarı ise yarış sona erecek. 5 Ekim Pazartesi günü yarışın neticeleri açıklanacak ve dereceye girenler ödülleri takdim edilecek.2014 yılında Anadolu Hayat Emeklilik sponsorluğunda yapılan yarışta , 15 SHT (sabit hız testi) ve 51 hız değişimi yapılmıştı. Sezonun son ve büyük yarışının tam programı daha sonra belirtilecektir.

ŞAMPİYON BÜYÜK ORANDA BELLİ OLACAK

Malpas Otel rallisindeki sonuçlardan sonra sezona hızlı başlangıç yapan Arcan Yiğit – Hüseyin Tünar ve 2014 yılı şampiyon ekibi Savaş – Asiye Dağlı , kaybettikleri puanlarla geriye düşerek avantaj kaybetmişlerdi. Dördüncü yarış neticelerinden sonra Çilen – Osman Kasapoğlu liderliğe yükselmiş , Ali – Pembe Kelebek ve Burçin – Derya Aliusta da kazandıkları puanlarla şampiyonada iddialı pozisyona gelmişlerdi. 3.25 katsayı ile çarpılacak olan  rallide bu beş ekip arasında Genel klasman için amansız çekişme gerçekleşmesi bekleniyor.Klasman guruplarında da puanların yakın olması yarışa ayrı bir heyecan katacak. Yarışın kayıtları başlamış olup detaylı bilgi ve katılım için 0533 855 77 99 no’lu (Burçin Aliusta) ulaşabilirsiniz.

afiş logo

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …

Bir cevap yazın