Döveç Group of Companies Slalom Yarışımızın Ana Sponsoru Oldu.

Derneğimizin ’un 2021 Yaz Faaliyetleri, Döveç Group sponsorluğunda 17 Temmuz, Cumartesi “Klasik Otomobil Slalom Yarışı”yla başlıyor.KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Himayelerinde olacak olan yarışımızın ana sponsoru Döveç Group of Companies oldu. Ddernek başkanımız Burçin Aliusta yarış öncesi ziyaret ettiği Döveç Group Direktörleri Burçin ve Buğra Döveç kardeşlere yarış ile ilgili bilgiler verdi.

Klasikler, ‘Döveç Group of Companies Klasik Otomobil Slalom Yarışı’yla Nefes Kesecek

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği (KTKOD) olarak 2021 sezonumuzun ilk slalom yarışını Döveç Group and Companies sponsorluğunda gerçekleştiriyoruz.

17 Temmuz Cumartesi akşamı, Lefkoşa’da ZET Karting Tesisleri’nde yapacağımız sezonun ilk yaz etkinliği, Döveç Group ana sponsorluğundaki “Klasik Otomobil Slalom Yarışı” olacak.

Yaz aylarının vazgeçilmez faaliyeti olan slalom yarışımız, her sezon klasik severlerin yoğun ilgisini görüyor. Slalom yarışımızın ilk duyurusunu çıktığımız andan itibaren, ülkenin dört bir yanındaki klasik severlerimiz yarışa kayıtlarını yaptırmaya başladı.

Yarışa 100’ün üzerinde klasik aracın kayıt yaptırmasını bekliyoruz ve yine, yeni rekorlara imza atacağımızın sinyallerini şimdiden alıyoruz.

ZAYDER ve OZA Kahveleri iş birliğinde ASYA Bebek için seferberiz

Bildiğiniz üzere, derneğimiz, her yıl birçok sosyal sorumluluk projesine de imza atarak, ülkemize ve ülke insanımıza hizmeti bir borç bilmektedir.  Cumartesi gerçekleştireceğimiz yarışımız da bu anlamda önemli bir kampanyaya destek verecektir.   Henüz 8 aylık küçük bir bebek olan Asya Polatlı’ya doğumundan 2 ay sonra SMA hastalığı teşhisi kondu. Küçük Asya, 6 aydır makinelere bağlı yaşamını sürdürüyor. Zeytin Ağacı Yardımlaşma Derneği’nin (ZAYDER) öncülük ettiği yardım kampanyasında “BİZ DE VARIZ” dedik.

Asya bebeğe nasıl mı destek olacağız!…

Yarışın yapılacağı alanda yer alacak OZA Kahvelerine ait mobil kahve aracından yapacağınız tüm alışverişin geliri, Asya bebeğin tedavisi için kullanılacak. Ayrıca arzu eden klasik severler ZAYDER üzerinden de bağışta bulunabilecek.Festival ortamında herkesin eğlenebileceği ve hoş vakit geçirebileceği gecenin  sunuculuğunu Yaşar Köroğlu’nun yapacağı yarışımızda  DJ Dinç’in canlı müzik performansıyla devam edecek.

Katılım şartları

Klasik Otomobil Slalom Yarışımız için tüm hazırlıklarımız tamamlandı.25 yaşını doldurmuş tüm klasik araçların katılabileceği yarışımızda derneğe üyelik şartı aramıyoruz.Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleşecek olan slalom  yarışımız , beklentilerinizin de üstünde olacak.Yine festival havasında, pandemi kuralları gözetilerek yapacağımız yarışımıza, son kayıt 16 Temmuz Cuma günü olacak.Yarışa katılım için kayıtlar “0533 855 7799” numaralı telefon aranarak veya “0533 869 1907” telefon numarasına WhatsApp üzerinden mesaj atılarak yapılabilecek.

Yarışa katılım ücretimiz ise 100 TL.

17 Temmuz olan yarış günü ZET Karting Tesislerinde saat 18.00’da kayıtlarımız başlayacak. Pistin tanıtımı için formasyon turu yapılacak ve saat 19.00’da ilk klasik aracımız start alacak. Klasik Otomobil Slalom Yarışı’nda genel klasman ile kategorilerde ilk üçe girenlerin, gece sonunda kupalarına kavuşacak.Oza Kahveleri de kupalarını alanlara zengin hediyeler verecek.

MİNİ Kategorisi Hayat Buluyor

Derneğimiz özel markalara her zaman önem verdi. Daha önce “VW Beetle” ve “BMW E30” için açtığımız kategorilere yenisini ekledik.Bu yılki yeni kategorimiz, önemli bir hayran kitlesi olan “MİNİ” oldu.Hem kendi aralarında hem de genel klasman için tatlı bir rekabet yaşayacak olan MİNİ’lerin yarışını görmek keyifli olacak.

Döveç Group of Companies Genel Klasman Kategorilerimiz

Genel Klasman içerisinde yer alacak olan kategorilerimiz ise şöyle olacak:

‘İmal yılları 1945 / 1960 arası olanlar E Kategorisi;

İmal yılları 1961/1970 olanlar F Kategorisi;

İmal yılları 1971/1980 olanlar G Kategorisi;

İmal yılları 1981 / 1990 olanlar H Kategorisinde yarışabilecek.

Bu kategoriler dışında kalan 1991 / 1996 yılları arasındaki klasik araçlar Turing Kategorisi’nde yer alarak Genel Klasman dışında yarışacak.Bayan Kategorisi, VW Beetle Kategorisi ve BMW E30 Kategorisi de devam edecek.Derecelerde ilk üç sırayı alan pilotlar kupa alma hakkı kazanacak.

Fren testi bu yıl da sürecek. İki tur üzerinden ve toplam uzunluğu 2200 metre olacak olan  parkurda son turunu tamamlayan araç, start noktasında yerdeki beyaz çizgiyi aracın ön ve arka tekerleri arasında kalacak şekilde durarak tamamlayacak.

Check Also

10 Aylık Hasret Sona Eriyor. Tekerlekler Palm Beach Gazimağusaya Dönüyor.

Klasiklerde Hasret Sona Eriyor.. Tekerlekler Palm Beach Laguna’ya Doğru Dönecek… Klasik sever dostlarımızın ve dernek …