Klasikler slalom finali için piste çıktı

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin (KTKOD) Türkiye İş Bankası 2022 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası kapsamında düzenlenen etkinlikleri devam ediyor. Bu yılın dokuzuncu, slalom şampiyonasının ise üçüncü ve final etkinliği olan “Near East Bank Klasik Otomobil Slalom Yarışı” dün Zet Karting Leisure Center’de yapıldı.

Her yıl yaz aylarının vazgeçilmez etkinlikleri arasında olan ve bu yıl da başarılı geçen iki yarışın ardından slalom şampiyonasının finali de başarıyla tamamlandı. Diğer yarışlarda olduğu gibi yine büyük çekişmenin yaşandığı yarışa klasik severler oldukça yoğun ilgi gösterirken, 63 araç klasik kategoride, 18 araç da Extreme kategoride olmak üzere piste toplam 81 araç çıktı.

ERDOĞAN AŞIK ŞOV YAPTI

Klasik araçların yaşlarına göre sınıflara ayrıldığı ve marka kupalarının da olduğu yarışta ayrıca daha süratli ve spor araçların da olduğu Extreme kategoride de mücadele izlemeye değerdi. Yarış sonunda hem klasik otomobil kategorisinde hem de Extreme kategorisinde zirvedeki isim aynıydı. Erdoğan Aşık Mini Morris aracıyla zirvede yer almayı başardı. Klasik kategoride Aykut Sokollu Ford Eskort aracıyla ikinci, Ali Gürhan Tahsin Eunos Roadster ile üçüncü oldu. Extreme kategori ikincisi Mercedes 190 aracıyla Mustafa Beyaz olurken, üçüncü yine Ali Gürhan Tahsin oldu.

KLASMANLAR VE MARKA KUPALARINDA DA ÇEKİŞME YAŞANDI

Near East Bank’ın ana sponsorluğunun yanı sıra; KKTC Telsim, Pakduş, Güven Sigorta, Capital Radio, Amesis Dijital Ajans ve Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin de katkılarıyla yapılan slalom yarışının genel klasmanında olduğu gibi sınıflarında da çekişme yaşandı. E klasmanında Turgut Bürüncük, F klasmanında Hüseyin Gümüşok, G klasmanında Aykut Sokollu ve H klasmanında Erdoğan Aşık, Turing Klasmanında Kemal Akeler birinci olan yarışçılar oldular. Kadınlarda Fatoş Arca birinci, Volkswagen kupasında Erol Barçın, Ford kupasında Aykut Sokollu, Mini kupasında Erdoğan Aşık, BMW kupasında Taner Gerçel ve Mercedes kupasında Mustafa Beyaz birinciliğe uzanan isimler oldular. “Her şeye Rağmen Kupası”nı ise aracı arıza yapan Lütfiye Akeler almaya hak kazandı.

HASKASAP: “İZLEMESİ HEYECANLI OLDU”

Ülkemizde önemli spor müsabakalarına ve turnuvalara her zaman destek veren Near East Bank, bu yıl KTKOD Klasik Otomobil Şampiyonası’nın slalom yarışlarına önemli bir katkı sağladı. Near East Bank sponsorluğunda gerçekleşen yarışa Near East Bank Yönetim Kurulu Başkanı Enver Haskasap da katıldı. Yarış sonunda bir değerlendirme yapan Haskasap şunları aktardı:

“Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin her sene düzenlediği ve klasik otomobil tutkunları için bir gelenek haline gelen ralli şampiyonasının slalom yarışı 3’üncü ayağına bankamız olarak desteğimizi veriyoruz. Bugün yarış Zet Karting’de gerçekleştirildi. Bu pist slalom yarışları için oldukça keyifli ve izlemesi heyecanlı bir pist oldu. 80’in üzerinde klasik otomobil pist içerisinde derece yapmak için mücadele verdi. Tüm pilotları tebrik ediyorum. Böylesine güzel bir organizasyonda yer almaktan bankamız ve kendi adıma memnuniyetimi paylaşmak isterim.”

RENKLİ VE EĞLENCELİ GEÇEN ORGANİZASYONUN ARDINDAN ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Her sene geleneksel hale gelen ve bu yıl Zet Karting’de gerçekleşen Near East Bank sponsorluğunda yapılan klasik otomobil slalom yarışı, klasik severlere keyifli ve eğlenceli bir parkurda yarış zevki yaşattı. Ödül Töreninde KTKOD Başkanı Gökhan Necipoğlu Near East Bank adına Near East Bank Genel Müdür Yardımcısı Timuçin Samancıoğlu’na teşekkür plaketi takdim etti. Dereceye girenlere kupalarını KTKOD Başkanı Gökhan Necipoğlu, Near East Bank Genel Müdür Yardımcısı Timuçin Samancıoğlu, Özel Bankacılık Grup Müdürü Esra Manyera ve Near East Bank Dereboyu Şube Kıdemli Müdürü Mustafa Akpolat takdim etti.

 

KAYNAKÇA : kibrispostasi.com

Check Also

Klasikler Değirmenlik’te hazine arayacak

ıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin (KTKOD) Türkiye İş Bankası 2022 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası kapsamında …