DCIM100MEDIADJI_0008.JPG

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…

 KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI

 Derneğimiz pandemi salgını nedeniyle 10 ay kadar bir süre ara verdiği faaliyetlerine Pazar günü gerçekleşen organizasyon ile hasrete son verdi.

Merakla beklenen organizasyonumuz 6 haziran Pazar gerçekleşerek klasik severlerin yine bir arada buluşmasına ve hasret gidermesine neden oldu. Pandemi nedeniyle on ay kadar bir süre uzak kalınan klasik otomobil faaliyetleri geçtiğimiz Pazar günü onuncu kez tekrarlanan  Tekerlekler Cirilensin Klasik Otomobil Gezi ve Sergisi ile başladı. Gazimağusa himayelerinde ve Café NO:8 Ana sponsorluğunda gerçekleşen derneğimizin açılış faaliyetine ülkemizin dört bir yanından klasikler adeta akın etti. Palm Beach Laguna bölgesinde gerçekleşen organizasyona 200’ün üzerinde klasik araç katıldı. Katılım rekoru kırılan organizasyona halk da ilgi göstererek kalabalıklar oluşturdu.

Geleneksel hale gelen sezon açılışı niteliğindeki klasik otomobil gezisi , yine festival havasında gerçekleşti. Geçmiş yıllarda Namık Kemal Meydanında yapılan sergi , yoğun katılım nedeniyle alanın yetersiz kalmasından dolayı bu yıl Palm Beach bölgesinde gerçekleşti.

200 Klasik Araçla Gazimağusa Renklendi

Derneğimizin Yaz Faaliyetleri kapsamındaki  ve  2021 sezonun ilk organizasyonu olan olan gezi/sergisinde klasik severler, Lefkoşa Taşkınköy bölgesinde bulunan (LC Waikiki Mağazası karşısı) belediye otoparkında saat 10.00 itibariyle toplanmaya başladı . yüz kadar klasik araç uzun bir konvoy oluşturarak Gazimağusa istikametine doğru konvoy halinde yola çıktı. Gazimağusa , İskele ve civar bölgelerde bulunan klasik severler de serge alanine giderek konvoyu beklediler.Capital FM Dj Joker’in performansı ve Soydan Korkmaz’ın sunumuyla Canlı müzik performansının olduğu alanda adeta Festival ortamında gün boyu devam etti.uzun süre ayrı kalmanın acısı çıkaran klasik severler keyifli bir gün geçirdiler.

Başkan Aliusta: Rekorla Başladık Gazimağusa’yı Salladık.

  Dernek  Başkanımız Burçin Aliusta, uzun bir faaliyet arasının ardından adeta gövde gösterisi yaparak sezon açılış yuaptıklarını  belirterek 200’ün üzerindeki araç katılımı ile de katılım rekoru kırdıklarını söyledi.klasik severlerin derneğin organize ettiği etkinleri merak ve heyecanla beklediğini bilerek bu uzun arada da çok çalıştıklarını söyleyen Aliusta iyi başladıkları sezona aynı tempoda devam ederek birçok başarılı organizasyona imza atacaklarını söyledi.Bu faaliyetin ardından yaz organizasyonlarına hız vereceklerini söyleyen Başkan Aliusta , birçok süprizlere ve ilklere de imza atacaklarını söyledi.

Salgın nedeniyle yaklaşık 10 ay boyunca klasik araçların  kapalı kaldığını, organizasyonların yapılamadığını anımsatan Aliusta, bu dönemde camianın motivasyonunu yüksek tutmaya çalıştıklarını, renksiz günlerin geçeceğini ve yolları, meydanları klasiklerle tekrar renklendirmeye devam edeceklerini her fırsatta dile getirdiklerini vurguladı.  Ciddi mesai ve emekle ülkemiz klasik severlerine her zaman ev sahipliği yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Aliusta, yarışa kayıt yaptıran 200’e klasik aracın dışında faaliyet günü adeta bir festival ortamı yarattıklarını , sadece faalieyt yapmak değil , katılan herkesin keyifli bir gün geçirmelerini sağlamak , sosyla bir ortam oluşturmak ve aile kavramına önem vererek hareket ettiklerini söyledi ilgi gösteren tüm klasik severlere teşekkür etti.Başkan Burçin Aliusta , bu harika ortama destek çıkıp katkı sağlayan başta Gazimağusa Belediyesi ve sponsor CAFÉ NO:8 direktörü Derviş Bayraktar’a ,katılan tüm dernek üyelerine ve klasik severlere teşekkür etti.

Check Also

10 Aylık Hasret Sona Eriyor. Tekerlekler Palm Beach Gazimağusaya Dönüyor.

Klasiklerde Hasret Sona Eriyor.. Tekerlekler Palm Beach Laguna’ya Doğru Dönecek… Klasik sever dostlarımızın ve dernek …