Home / 2015 Faaliyetleri / MALPAS OTEL KLASİK OTOMOBİL RALLİSİ TAMAMLANDI.

MALPAS OTEL KLASİK OTOMOBİL RALLİSİ TAMAMLANDI.

 

IMG_6590

GENEL KLASMAN ERAN – DİDEM RAMAN ÇİFTİNİN .

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinin bu yılki dördüncü ve sondan bir evvelki klasik otomobil rallisi 6 / 7 eylül tarihlerinde , Malpas Otel sponsorluğunda yapıldı. Cumartesi günü Lefkoşa’da Metropol caddesinde Reşat Kuyumculuk önünde toplanan 30 katılımcı , buradaki teknik kontrol ve kayıtlardan sonra seramonik start alarak pazar gününü beklemeye başladı. Sıcak havalardan etkilenmemek için yarışın startı 7 Eylül Pazar öğleden sonra saat 17.00 da yine Reşat kuyumculuk önünde verildi. 30 klasik otomobilin katıldığı yarış , Alayköy , Yılmazköy , Göçeri , Boğazköy güzergahlarından geçerek Çatalköyde bulunan Malpas Otele vardılar. Toplamda 4 SHT( sabit hız testi) ve 11 hız değişimi yapılan yarışmada ,Genel klasman birinciliğini toplamdaki  ideal süreye en yakın gelen Eran – Didem Raman çifti alırken, yine bu ekip en iyi etap süresinin de sahibi oldular (STH 2 : 0.018 sn) . İkincilik Salih – Yonca Çeliker ve yardımcıları genç yarışmacılar Ecem Biçak ve Demir Aliusta olurken , Ali – Pembe Kelebek de Genel klasmanda üçüncü oldular. Dereceye girenler , gece yemeğinden sonra kupalarına kavuşurken , Genel klasmana kupalarını sponsorumuz Malpas Otel adına Nermin Husseyin takdim etti.

Yarışın en büyük süprizi ise Genel klasmanda lider bulunan Arcan Yiğit – Hüseyin Tünar ekibinin ve yine Şampiyonluğun en büyük adaylarından Savaş Dağlı – Asiye Dağlı ekibi , yapmış oldukları hatalar neticesinde sıfır puan almaları oldu. Bu yarışın sonunda şampiyona Liderliğine Çilen – Osman Kasapoğlu yükselirken , Burçin Aliusta -Halil Erhan ekibi de önlerinde bulunan rakiplerinin puan kaybetmelerinden dolayı ,  kazandıkları puanlarla şampiyonada iddialı konuma yükselmeyi başardılar. Son ve en büyük yarış olma özelliğini taşıyan,katsayısı yüksek,  Ekim rallisinde , şampiyonluğun kimin olacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı. Malpas Otel Yarışının neticelerini aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

Malpas Otel Neticeler

 

Check Also

TATAR: KLASIK KÜLTÜRÜNÜN YAYGINLAŞMASI IÇIN DESTEĞE HAZIRIM

Devletin zirvesindeydik… Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği yönetim kurulu Dernek başkanımız Burçin Aliusta önderliğinde 5. …

Bir cevap yazın