Home / 2015 Faaliyetleri / MALPAS OTEL KLASİK OTOMOBİL RALLİSİ TAMAMLANDI.

MALPAS OTEL KLASİK OTOMOBİL RALLİSİ TAMAMLANDI.

 

IMG_6590

GENEL KLASMAN ERAN – DİDEM RAMAN ÇİFTİNİN .

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinin bu yılki dördüncü ve sondan bir evvelki klasik otomobil rallisi 6 / 7 eylül tarihlerinde , Malpas Otel sponsorluğunda yapıldı. Cumartesi günü Lefkoşa’da Metropol caddesinde Reşat Kuyumculuk önünde toplanan 30 katılımcı , buradaki teknik kontrol ve kayıtlardan sonra seramonik start alarak pazar gününü beklemeye başladı. Sıcak havalardan etkilenmemek için yarışın startı 7 Eylül Pazar öğleden sonra saat 17.00 da yine Reşat kuyumculuk önünde verildi. 30 klasik otomobilin katıldığı yarış , Alayköy , Yılmazköy , Göçeri , Boğazköy güzergahlarından geçerek Çatalköyde bulunan Malpas Otele vardılar. Toplamda 4 SHT( sabit hız testi) ve 11 hız değişimi yapılan yarışmada ,Genel klasman birinciliğini toplamdaki  ideal süreye en yakın gelen Eran – Didem Raman çifti alırken, yine bu ekip en iyi etap süresinin de sahibi oldular (STH 2 : 0.018 sn) . İkincilik Salih – Yonca Çeliker ve yardımcıları genç yarışmacılar Ecem Biçak ve Demir Aliusta olurken , Ali – Pembe Kelebek de Genel klasmanda üçüncü oldular. Dereceye girenler , gece yemeğinden sonra kupalarına kavuşurken , Genel klasmana kupalarını sponsorumuz Malpas Otel adına Nermin Husseyin takdim etti.

Yarışın en büyük süprizi ise Genel klasmanda lider bulunan Arcan Yiğit – Hüseyin Tünar ekibinin ve yine Şampiyonluğun en büyük adaylarından Savaş Dağlı – Asiye Dağlı ekibi , yapmış oldukları hatalar neticesinde sıfır puan almaları oldu. Bu yarışın sonunda şampiyona Liderliğine Çilen – Osman Kasapoğlu yükselirken , Burçin Aliusta -Halil Erhan ekibi de önlerinde bulunan rakiplerinin puan kaybetmelerinden dolayı ,  kazandıkları puanlarla şampiyonada iddialı konuma yükselmeyi başardılar. Son ve en büyük yarış olma özelliğini taşıyan,katsayısı yüksek,  Ekim rallisinde , şampiyonluğun kimin olacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı. Malpas Otel Yarışının neticelerini aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

Malpas Otel Neticeler

 

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …

Bir cevap yazın