YDÜ 27.Yıl Klasik Otomobil Rallisi 71 Otomobil Kaydı ile Kapandı.

…..     TEŞEKKÜRLER    …..

Pazar günü üçüncü kez Yakındoğu Üniversitesi Sponsorluğunda yapılacak olan ” 27. yıl klasik otomobil rallisi ”  sizlerin yoğun katılımı neticesinde ” 71 ”  klasik otomobil kaydı ile kapandı.22 Mayıs Pazar günü Yakındooğu Bankası Lefkoşa  – Dereboyu şubesi önünde saat 09,00 da toplanmaya başlayacak olan klasikseverler , burada kayıtlarını tamamlayıp start saatini bekleyecekler. İlk aracın saat 10.00 da start almasıyla birlikte yılın ikinci klasik otomobil rallisi de başlamış olacak. Ülkemizin batı kesimlerinde gerçekleşecek Özel Etaplarda ise İdeal süreye en yakın zamanı yapmak için mücadele edecekler. Yaklaşık uzunluğu 122 km olan ve 250 dakika kadar sürecek olan yarışın finişi ise Yakındoğu Üniversite kampüsü içerisindeki yenilenmiş olan Klasik Araba Müzesinde olacak. Burada verilecek yemekle birlikte müze gezilebilecek. Yarışın Neticeler ise ertesi gün, pazartesi akşamı saat 19.30 da yine Müze binasında açıklanacak. Verilecek kokteyl eşliğinde ise kupa almaya hak kazananlar ödüllerine kavuşacaklar. Her yıl olduğu gibi yine Yakındoğu Hastanesi , yarışa katılan herkese standart Check-up paketi de sunacak.

YARIŞMACILARI ZORLU ETAPLAR BEKLİYOR.

Yılın ilk rallisi olan NG Kütahya Seramik Cahit Necipoğlu rallisine nazaran daha zorlu etaplar yarışmacıları bekliyor. Şampiyonaya 2.25 katsayı verecek olan bu yarışta birçok tecrübeli ve başarılı yarışmacı ,Genel klasman için mücadele edecekler. Bu yarışa , ” E ” kategorisinden 16 , ”F ” kategorisinden 14 , ” G ” kategorisinden 27 ve Turing kategorisinden de 8 araç kayıt yaptırdı. Göstermiş olduğunuz yoğun ilgi ve katılım için çok teşekkür eder başarılar dileriz.

IMG_0242ŞŞ

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …

Bir cevap yazın