Yarışımızın Basına Tanıtımı Yapıldı.

24 Nisan’da ikincisi yapılacak olan NG Kütahya Seramik 2.Cahit Necipoğlu Klasik Otomobil yarışımızın basına tanıtımı yapıldı. Birçok değerli basın mensubu dostlarımızın katılımıyla , Lefkoşa Eziç Restoranmda gerçekleşen basın toplantısına , NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı  Erkan Güral, NG Kütahya Seramik İhracat Bölge Müdürü Ateş Karaova, NG Kütahya Seramik Kıbrıs Bayisi Cahit Necipoğlu Ltd. Direktörü Gökhan Necipoğlu, KTKOD Başkanı İnanç Babaliki ve KTKOD Ralli Direktörü Burçin Aliusta  hazır bulundu..Başkanımız İnanç Babaliki’nin konuşmasıyla başlayan toplantıda ,Başkan Babaliki ”2015 yılında ilkini düzenlemiş olduğumuz Kütahya Seramik Cahit Necipoğlu Klasik Otomobil Rallisi halkımızda büyük yankı yaratmış ve merak uyandırmıştır. Kurumsal kimliği, dürüstlüğü, güvenilirliği ve kalitesi ile adından söz ettiren bu iki şirketle birlikte hareket etmek, dernek olarak bizleri onurlandırmış ve gururlnadırmıştır. Bu yarış her yıl merakla beklenmektedir. Bunun iki nedeni vardır. Birincisi, etkinliğimiz uzun mesailer sonucunda büyük emekler verilerek hazırlanıyor oluşu, ikincisi ise sponsorumuzun kalitesinde ve güvenirliğinde bir yarış ortaya çıkması. Tabii ki bunların yanında şunu da vurgulamamız gerekmektedir ki Kütahya Seramik ile yapmış olduğumuz etkinliğimiz, Klasik Otomobil Ralli tarihinin duvarına çok sağlam bir tuğla koymaktadır.”dedi.

Erkan Güral’dan Sürpriz ”Co-pilot” Açıklaması.

Daha sonra söz alan Sn.Erkan Güral , kendisini bildi bileli motorsporlarının içinde olduğunu , uzun yıllardır etaplarda yarıştığını dile getirerek,ilkkez bir Klasik Otomobil Rallisine katılacağını ve Co-Pilotunun da herkes tarafından tanınmış bir isim olacağını belirterek,süpriz olması için de bu ismi açıklamadı.Cadillac ve Corvette marka otomobillere ilgisi olduğunu ve yine bu yarışta sürpriz bir arabayla start alacağını da belirtti.Kıbrısı ve Kıbrıs insanını uzun zamandır tanıdığını ve çok sevdiğini de sözlerine ekleyen Güral,geçen yıl yapılan yarışa da katılacağını fakat son anda planlarındaki değişiklik nedeniyle katılamadığını,bu yıl tüm programını bu yarışa göre yapıp katılım sağlamaya çalıştığını söyledi.2015 Yılındaki yarıştan son derece memnun olduklarını ve bunu geleneksel hale getirip , Türkiyeden de katılımcıları bu yarışa getirmeyi hedeflediklerini de söyledi.

İthalat Bölge Müdürü Sn.Ateş Karaova da sözlerine ,geçen yıl yarıştığını ve ilkkez böyle renkli bir faaliyette bulunduğunu,bunu da her fırsatta dile getirdiğini belirterek,yine burada olmaktan dolayı,böyle bir etkinliğe sponsor olmaktan son derece mutlu olduklarını sözlerine ekledi.

Cahit Necipoğlu Direktörü Sn.Gökhan Necipoğlu ise,geçen yıl böyle bir sponsorluk teklifi geldiğinde tereddütsüz kabul ettiklerini ve yapılan organizasyondan son derece memnun olduklarını belirterek,klasik otomobil faaliyetlerinin aile ortamında yapılabilen en güzel en özel aktivite olduğunu söyledi.

Yarışın direktörlüğünü üstlenen Dernek Asbaşkanı Burçin Aliusta ise ,yarışın teknik konuları hakkında bilgi verdi.Yarış 24 Nisan Pazar günü ,Demirhan yolu üzerindeki Cahit Necipoğlu ELİTE mağazası önünde saat 12.00 da toplanmaya başlayarak,yarışın kayıtlarının yapılacağını , 13.00da yarış hakkında brifing verileceğini ve ilk arabanın saat 14.00 da start alacağını belirten Aliusta,toplam parkurun 92.34 km uzunluğunda ve 4 Sabit Hız Testinden oluşacağını belirtti. Saat 18.15 civarında ilk arabanın  Girne Malpas Otel’e varacağını söyleyen Burçin Aliusta, 19.00 da ise ödül töreninin yapılacağını söyledi. Yarışın kayıtlarının devam ettiğini ve yoğun bir katılımın beklendiğini söyleyen Aliusta ,cuma günü öğleye kadar kayıtların açık olacağını söyledi.Kendisinin de ilk Yarış organizasyonu olduğunu , uzun yıllar Yarışmacı olarak etaplarda yarıştığını fakat bu sefer yarışan değil yarıştıran olacağını belirtti.

Basın toplantısı verilen akşam yemeğiyle de son buldu.

IMG_3206

IMG_3190

 

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …

Bir cevap yazın