Home / 2019 Faaliyetleri / Yeni Sezonumuz Öncesi BRTK Müdürü Aysu Basri Akter’i ziyaret ettik.

Yeni Sezonumuz Öncesi BRTK Müdürü Aysu Basri Akter’i ziyaret ettik.

 

Yeni sezonumuzun başlamasına kısa bir zaman kala nezaket ziyaretlerini yoğunlaştıran yönetim kurulumuz bu sefer de Bayrak Radyo ve Televizyon Kurumunu ziyaret etti. Kurum Müdürü Aysu Basri Akter’i makamında ziyaret eden dernek başkanımız Burçin Aliusta ve yönetim kurulu heyeti , derneğimiz ile ilgili çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Uzun yıllardır BRTK’nın derneğimizin faaliyetlerini  çeşitli programlar aracılığı ile ekranlara yansıttığını belirten Başkanımız Aliusta , yeni oluşturulacak olan BRT Spor kanalının da oldukça isabetli bir karar olduğunu ve tüm motorsporları camisına faydalı olacağını söyledi. Özellikle ülkemizdeki en uzun soluklu Klasik otomobil programı olan ‘ Klasik Sohbetler ‘ programının yaptığımız çalışmalara yer vermesi ve klasik severler tarafından sevilmesini mutlulukla karşıladığını söyleyen Aliusta , yeni sezonda yeni ve farklı organizasyonlarda yine kurumun desteğinin her zamanki gibi  olacağını ümit etti. Kurumda yayınlanan çeşitli programlara da sık sık konuk olduklarını ,sesimizi ve çalışmalarımızı daha geniş kitlelere ulaştırdıklarını belirten Aliusta , yeni yayın döneminde kurum müdürü Akter’e başarılar diledi.

Ayrıca ziyaret esnasında ‘ Tomofil ‘ dergimizi de takdim eden başkanımız Aliusta , derginin artık amaçlarının farklı olduğu , bir proje parçası olarak bu sayıdan itibaren ülkemize daha yararlı işler başarmak için yayınlanacağını ifade ederek bilgiler verdi.

Ziyaretimizde Kurum müdürü Akter ise , klasik araçlara ilginin yoğun olduğunu ve yakından takip etmeye çalıştığını belirtti. Özellikle son zamanlarda oldukça popüler hale gelen klasik otomobil hobisinin gittikçe yaygınlaşmasının sebeplerinin ise , doğru ,kaliteli ve özveriyle organize edilmiş çalışmalar sayesinde olduğunu ve bunları mutlaka basın ve kurum vasıtasıyla duyurmalarının kaçınılmaz olduğunu belirterek , her zaman bizlerin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi. Tomofil dergimizin duyarlı bir çalışmanın bir parçası olduğunu dile getiren Akter , böyle bir sorumluluğu üstlenmek ve başarıyla tamamlanmasını mutluluk verici olduğunu söyleyerek , böyle bir projeye imza attığımız için derneğimizi tebrik etti.

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …