Home / 2019 Faaliyetleri / LTB Başkanı Harmancı’yı Makamında Ziyaret Ettik.

LTB Başkanı Harmancı’yı Makamında Ziyaret Ettik.

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’yı  Ziyaret Ettik

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı Burçin Aliusta başkanlığındaki Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’ni yönetim kurulu heyetini kabul etti.

Ziyarette konuşan dernek başkanımız Burçin Aliusta dernek olarak  2019 yılı faaliyet çalışmalarına başladıklarını söyleyerek bu kapsamda hem eğlendiren hem de öğreten ‘Klasik Otomobil Hazine Avı’ organizasyonunu bu sene Surlariçi’nde yapmayı planladıklarını belirtti. Başkan Harmancı’dan Temmuz ayında yapmayı planladıkları etkinlik için destek isteyen Aliusta Derneğin çalışmaları ile ilgili de başkan Harmancı’yı bilgilendirdi.Başkanımız Aliusta ayrıca , derneğimizin son zamanlarda gittikçe artan çalışma temposuna da değinerek , klasik severlere daha iyi hizmet verebilmek ve daha sağlıklı çalışma ortamına sahip olmak adına derneğimize ait bir lokal talebinde bulundu. Sadece faaliyetlerle sınırlı kalmayan çalışmalarımızı artık daha ileriye taşıyarak hem toplumumuza hem de camiamıza daha faydalı çalışmalar yaratmak adına hedefler koyduğunu belirten başkanımız Aliusta , Belediyemizin uygun göreceği bölge ve şartlarda bir lokali hizmete sunmayı amaçladıklarını ifade etti.Lokalin aynı zamanda bir Etnografik eserler müzesi şeklinde tasarlanıp toplumumuza kazandırmayı amaçladığımızı belirten dernek başkanımız , mutlaka böyle bir yapıyı ülkemize kazandırmayı planladıklarını söyledi.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı’da kabulde yaptığı konuşmada, Klasik Otomobil  Derneği ziyaretinden mutluluk duyduğunu belirterek, diğer dernek kurum ve kuruluşlar  ile olduğu gibi Klasik Otomobil Derneği ile de işbirliğine hazır olduğunu söyledi. temmuz ayındaki projeye de olumlu bakan Harmancı , imkanlar dahilinde bu gibi organizasyonlara destek vereceklerini belirtti. Lokal talebi konusunda ise , sınırlı kalan bölgelerin çalışmalarına başlandığını , ,ileriki dönemlerde konu ile ilgili talebimizi takip edeceğini belirtti.

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …