4. Güz Rallisinden Ertan – Ayşe Namlı Çifti Galip Çıktı.

25 Eylül pazar günü gerçekleştirdiğimiz 2016 yılının dördüncü klasik otomobil rallimiz ve dördüncüsünü tekrarladığımız ” Güz ” Rallimizi tamamladık. Çok güzel bir sonbahar havasında yapılan yarışımıza 51 ekip kayıt yaptırırken finişe 47 klasik araba ulaştı. Gönyeli – Yenikent anayolu üzerinde bulunan Bereket fırını önünden sabah saat 10:00 da  start alan ekipler , ilk Sabit Hız Testinin olduğu  SHT 1 / SHT 2 (Sht içi Sht) birleştirilmiş etap Serhatköy – Zümrütköy istikametine doğru yola çıktılar. Daha sonra SHT 3 için Taşpınar – Doğancı çevre yolu startına varan ekipler,  burada ikram edilen Sulu Muhallebi eşliğinde vakit geçirerek Start saatlerini beklemeye koyuldular. Bu etabı tamamlayan ekipler SHT 4 Cengizköy etabını da geçerek , Lefke içerisinden yarışın son bulacağı Gemikonağı Aygün’ün yeri restorana vardılar. Güzel bir havada geçen yarışın neticeleri açıklandıktan sonra dereceye girenlere kupaları takdim edilerek sondan bir evvelki yarışımız da son bulmuş oldu.

Favoriler İşi Şansa Bırakmadı.

2016 yılının şampiyonu olmak için sezon başından beridir mücadele eden ekipler , işi sıkı tutarak son yarış öncesi olası bir puan kaybı yaşamamak adına iyi bir yarış çıkardılar. Genel klasmanda lider olan Ertan Namlı  – Ayşe Namlı ve hemen ardındaki Ali Kelebek – Pembe Kelebek ,Ağustos ayında yaptığımız Şeher’de gece rallisindeki yaşadıkları puan kayıplarını tekrarlamayarak yarışı üstte tamamladılar.  Zorluk seviyesi diğer yarışlara göre biraz  daha zor olan bu yarışı 1983 model Mercedes W123 otomobilleriyle Ertan  – Ayşe Namlı kazanarak Genel klasmandaki yerlerini korudular. İkinciliği ise yine genel klasmanda liderin arkasında bulunan 1979 model Mercedes SLC 450 otomobilleriyle tecrübeli ekip Ali Kelebek – Pembe kelebek kazanarak puan farkının açılmasını engelledi. Üçüncülük ise bu yıl sağlık sorunları nedeniyle aramızdan uzak kalan ve yeni restore ettiği arabası 1958 Standart Vanguard arabalarıyla İlker – Nalan Canbulat ekibi kazandı. Yarışın en iyi etap derecesini de ilkkez bir yarış faaliyetine VW Beetle araçlarıyla katılan genç yarışmacılar Birol Yelkanat – Besim Kurtoğlu SHT 1 deki (0,002’lik dereceleriyle) kazandılar. 47 aracın finiş gördüğü yarışta Diğer klasmanlarda da dereceye girenler ödüllerine kavuşarak bir sonraki faaliyeti beklemeye başladılar. Birbirinden renkli klasiklerimiz geçtikleri güzergahlarda  dikkatleri çekmeyi de başardılar. Yılın son yarış faaliyetimiz ise Ekim ayında ve konaklamalı olarak yapılacağını duyuran dernek başkanımız İnanç Babaliki , katılan, katkı koyan ,derece alan almayan herkese sonsuz teşekkürlerini sunan bir konuşma yaparak faaliyetimizi tamamladık .Yarışın neticelerini ise aşağıdaki linke tıklayarak görebilirsiniz.

Klasik Otomob 4. Güz Rallisi Neticeler

IMG_1258

 

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …

Bir cevap yazın