Şeher’de Gece Rallisinde Ertan Namlı – Ayşe Namlı Çifti Parladı.

2016 yılında ilki düzenlenen Şeher’de Gece Klasik Otomobil Rallisi geçtiğimiz haftasonu ikinci kez tekrarlandı.Yaz sezonunun son faaliyeti olan yarış , yine yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. 45 klasik otomobilin kayıt yaptırdığı ralli 27 Ağustos pazar akşamı , Lefkoşa Taşkınköy’de bulunan Belediye otoparkında 18:30 da start aldı. Sırasıyla Yenikent ve Gönyeli güzergahından geçen yarışmacılar , ilk sabit hız testini (SHT) yenilenmiş eski Gönyeli – Girne etabını geçerek ikinci SHT Ağırdağ etabına vardılar. Tekrar geri dönen ralliciler son etap olan ve tamamen gece koşulan Lefkoşa suriçinde düzenlenen Çağlayan , Girne kapısı , Suriçi etabını tamamlayarak finiş için Lefkoşa EZİÇ Restorana vardılar.

Ertan – Ayşe Namlı Gece Rallisinde Işıldadı.

41 arabanın finişe vardığı yılın üçüncü rallisinde ideal sürelere en yakın dereceyi yapan tecrübeli yarışmacılar 1983 model Mecedes Benz abalarıyla Ertan -Ayşe Namlı çifti yarışı birinci tamamladılar. İkinciliği geçen yılın şapiyon ekibi 1979 model Mercedes Benz 350 SLC arabalarıyla Ali -Pembe Kelebek , üçüncülüğü ise derneğimizin eski ve aktif üyelerinden İlker  – Nalan Canbulat çifti 1955 Standart Vanguard arabalarıyla elde ettiler. üç etaptan oluşan yarıştaki ideal sürelerin en iyisini ise (best time) SHT 1 etabında Ali-Pembe kelebek 0,190 sn ile gerçekleştirdi. Eziç restoranda verilen gece yemeğinin ardından gerçekleşen ödül töreninde ise diğer klasmanlarda kupa almayı hak edenler ödüllerine kavuştular. Birçok yeni klasikseverin katıldığı yarış ve yaz sezonu faaliyetlerimiz ödül töreni sonrası sona erdi. Yarışın neticelerini  ve ödül dağılım listesini aşağıdaki linklere tıklayarak görebilirsiniz.

ŞEHERDE GECE KLASİK OTOMOBİL RALLİSİ 2 ÖDÜL LİSTESİ 2017

Şeher’de Gece Klasik Otomobil Rallisi Neticeleri 2017

 

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …

Bir cevap yazın