NG Kütahya Seramik & Cahit Necipoğlu LTD Rallisi Tolga – Bedia Tekin Çiftinin.

NG Kütahya Seramik & Cahit Necipoğlu LTD sponsorluğunda bu yıl üçüncücü tekrarlanan yılın ilk rallisi 30 Nisan Pazar günü tamamlandı. Gazimağusa anayolu  üzerinde   bulunan Cahit Necipoğlu ELİTE mağazasından 49 klasik aracın startıyla başladı. Kayıtlarını tamamlayan klasikseverler Saat 10.00 da NG Kütahya seramik yönetim kurulu başkanı Sn. Erkan Güral ,Şirket bölge müdürü Sn. Ateş Karaova ve Cahit Necipoğlu LTD direktörlerinin damalı bayrağıyla yarış start aldı. Beş Sabit Hız testi (SHT) olan rallide ilk olarak  Beyköy – Değirmenlik etabı geçildi. Dağyolu ve Beşparmak yolundan Karpaz sahil şeridine geçen yarışçılar , Teknecik – Alagadi özel etap testini tamamlayarak , Küçükerenköydeki izaz ikram noktası vardılar. Fatte aba’nın Kıbrıs macunları eşliğinde verilen kısa moladan sonra eski sahil şeridi yolundan, Deniz kenarı bölgelerden geçen klasikseverler, eşsiz manzaraya, özellikle yeni ve yabancı katılımcılar  hayran kaldılar.

İlk Yarışta Gelen Başarı.

Yeni uygulanması düşünülen yarış tekniğinde düzenlenmiş Dört numaralı Sabit hız Testini geçen yarışmacılar , yarışın son testi olan Tatlısu – Kaplıca bölümünü de tamamlayarak , Finish noktası olan SKALİ restorana vardılar. Birçok yeni üye ve yeni klasikseverin ilgi gösterdiği yarışta iddialı ekipler arasından sıyrılmayı başaran ve ilk kez bir klasik Otomobil rallisine katılan 1969 Ford Mustang Fastback arabasıyla Tolga Tekin – Bedia Tekin çifti sıralamada en üstte yer almayı başararak Genel Klasman Birincisi geldiler. İkincilik ise tecrübeli ekip 1983 Mercedes Benz W 123 otomobilleriyle Ertan Namlı – Ayşe Namlı’nın oldu. Üçüncülük ise 2016 yılını ikicilikle kapatan 1960 VW Beetle otomobilleriyle İsmet Tufan – Ayşe Tufan çiftinin oldu. Öğle yemeği ardından Ceren Aksu’nun sunumuyla dereceye girenlere ödülleri sponsor yetkilileri ve dernek yönetimi tarafından takdim edilerek 2017 yılının ilk yarışı tamamlandı. Her yıl özenle Kütahya Seramik tarafından hazırlana seramik üzeri kupalar hayli ilgi çekti. Ayrıca bu yarışta bir ilke imza atan derneğimiz , yarış öncesi belirlenmiş bazı özel etapları sponsorlarla isimlendirerek bu etaplarda en iyi ideal süreyi yapanlara sponsorlar tarafından ödüller verildi. Yarışta Cahit Necipoğlu LTD özel ödülünü SHT 1’deki en iyi derece sahibi Osman Çakal -Zehra Çakal , SKALİ Restoran Özel ödülünü ise SHT 5 en iyi zamanı yapan Tolga – Bedia çifti kazandı. Bu ödül ise Skali restoran direktörü Mert Girgen tarafından SKALİ Restoran ve Otelde bir gecelik konaklama şeklinde verildi. Organizasyon sonunda dernek başkanımız Sn. İnanç Babaliki ve NG Kütahya Seramik bölge müdürü Sn Ateş Karaova birer konuşma yaparak ,katılan ,katkı koyan herkese teşekkür ettiler. Karavoa ayrıca , geleneğin devam edeceğini şimdiden gelecek senenin planlanmasına başlandığını belirtti.Yarışın genel neticelerini ve ödül dağılım listesini aşağıdaki linklere tıklayarak görebilirsiniz.

Not : SHT 4 test etabı sonuçları en alttadır.

NG KÜTAHYA SERAMİK 3. CAHİT NECİPOĞLU LTD RALLİSİ NETİCELERİ 2017

NG KÜTAHYA SERAMİK & CAHİT NECİPOĞLU LTD KLASİK OTOMOBİL RALLİSİ ÖDÜL LİSTESİ pdf

Fotoğraflar : Fatoş ARCA – Ahmet DEDE

 

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …

Bir cevap yazın