Klasiklerimiz Hazine Avı ile Lefkoşa’ya Renk Verdi .

Klasikler Bandabulya’ya Renk Kattı.

Yaz faaliyetlerine devam eden derneğimiz , 13 Temmuz gecesi İSGÜM ve PEKUR LTD ana sponsorluklarında gerçekleştirilen Klasik Otomobil Hazine Avcılığı faaliyeti ile yılın altıncı organizasyonunu tamamladı. Her yıl merakla beklenen hazine avcılığı bu yıl ‘ Lefgoşa’nın Hazineleri ‘ adıyla yapıldı. 41 klasik aracın katılımı ile yapılan organizasyon çok keyifli ve eğlenceli geçti. Lefkoşa surlariçinde bulunan Papa Bar’da başlayan eğlenceli faaliyet , yedi farklı noktadan geçerek yine başladığı yerde tamamlandı. Tamamen gizli tutulan Lefkoşa tarihinde önemi olan yedi  noktayı bulmaya çalışan birbirinden renkli klasik araçlar , geçtikleri yerlerden ilgiyle takip edildi. Klasiklerin , bulunması istenen yerler , Budak Pastanesi , Ayluga Kilisesi , Kaymaklı Cami , Yiğitler Burcu , Barbarlık Müzesi , Dr.Fazıl Küçük Anıt Tepe ve Papa Bar olarak belirlenen gecede , bu duraklara varan ekiplere aynı zamandan üç tane soru soruldu. Bir dakika içerisinde cevap vermeleri istenen sorular , Kıbrıs tarihimize ve Kıbrıs Şivesine ait kelimelerden oluşuyordu. Özellikle soru kısmında oldukça zorlanan klasik severler zorlu sorular karşısında zorlandıkları kadar bir o kadar da keyif aldılar. Toplam 21 soru sorulan gecede soruların doğru cevapları katılımcılar tarafından merak uyandırdı. 2019 Royalton Klasik Otomobil Ralli Şampiyonamızın altıncı faaliyeti olan organizasyon , Dernek üyelerine şampiyonada 10 puan verdi.

En İyi Korsan ‘ Cevdet – Sinem Boğaçhan Çifti Oldu.

21 sorunun 19’una doğru cevap veren Cevdet – Sinem Boğaçhan çifti gecenin de galibi olmayı başardı. İkincilik ise 18 doğru cevap ile Arif – Uğur Fıratlı çiftinin oldu. Çok keyifli ve eğlenceli geçen gece Papa bar’da sunulan akşam yemeği ile gece geç saatlere kadar devam etti. 150 kişinin katılımı ile tamamlanan gece , Özellikle Dj Dinç’in nostalji dolu müzikleriyle geçmişe dönen klasik severler organizasyona tam not verdi. Bölgede bulunan Taşkınköy Folklor ekibinin de ricamız üzerine yapmış oldukları gösteri de organizasyonumuza süpriz oldu. Gece sonunda ödül töreni ile tamamlanan faaliyet İSGÜM ve PEKUR LTD direktörü Uğur Ergün bir konuşma yaparak tüm katılımcılara teşekkür ederek böylesine önemli bir faaliyete sponsor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Dernek başkanımız Burçin Aliusta ise yine derneğe sahip çıkan üyelere ve klasik severlere teşekkür ederek , keyifli bir organizasyon olması için çalıştıklarını ve beklenenin üzerinde bir katılım ve keyif ile gecenin tamamlandığını söyleyerek , derneğimizin giderek büyüyen bir aile olduğunu ve bunu bu gece bir kez daha ispatladıklarını söyledi.

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …