Derneğimizden Örnek Olacak bir Proje daha hayata geçiyor.

 

İlk etapta Dr.Burhan Nalbantoğlu Hastanesindeki  hastanedeki çocuk odasını yeniliyoruz.

Derneğimiz,2018 sezonumuzun tamamlamasının ardından Yönetim Kurulumuz çalışmalarına hiç ara vermeden devam ediyor.Kasım ayındaki son klasik otomobil faaliyeti ile sezonu kapatan derneğimiz , yeni sezonumuzun çalışmalarına hız verdi. Derneğimize ait  ve kısa zaman sonra dördüncü sayısı yayınlanacak olan ülkemizin ilk ve tek klasik otomobil dergisi ‘ Tomofil ‘ , artık bambaşka amaçlara hizmet edecek.Bu sayı ile bir gelenek başlatarak ‘bir dergi bir oda ‘ sloganı kapsamında başlayacak olan proje ile , dergimizden elde edilecek olan reklam gelirleri ile ülkemizdeki bakıma muhtaç hastane odalarını restore ederek , daha sağlıklı daha hijyenik ortamda hastaların tedavi edilmelerini sağlayacak. Derneğimiz bu proje ile tüm sivil toplum örgütlerine örnek olacak bir işe imza attı.İlk olarak da Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesindeki Kulak Burun Boğaz (KBB) bölümündeki çocuk odasını restore edilmesi için çalışmalar başlatıldı.

Eski ve yıpranmış hastane odasındaki her şey sponsorlar sayesinde yenilendi. Çocukların daha rahat ve hijyenik ortamda sağlık hizmeti almasını sağlayan dernek yönetimi, ülkemizin ilk ve tek klasik otomobil dergisi ‘Tomofil’de yayımlanan reklamların gelirini artık sosyal yardım projeleri için harcayacak.

Bu kapsamda, Lefkoşa Dr. Burhan Nalabantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Dizadarlı ile dernek  Başkanımız Burçin Aliusta, işbirliği için el sıkıştı.Görüşmede dernek üyemiz Başhekim yardımcısı Dr. Cenk Soydan da hazır bulundu.

Aliusta: Sorumluluklarımızdan kaçmıyoruz

Dernek Başkanımız Burçin Aliusta görüşme sonrası bir açıklama yaparak , bu sene dördüncü sayısı yayımlanan ‘Tomofil’ dergisinin daha kalıcı işlere imza atmasını istedikleri için yönetim kurulu olarak “Bir Dergi Bir Oda” sloganıyla yola çıktıklarını söyledi.

Bundan sonra dergiye alınan reklamların gelirinin devlet hastanelerindeki bakıma muhtaç, tadilat gerektiren sağlıksız koşullardaki odaların restoresi için kullanılacağını ifade eden Aliusta, “İşe, ilk olarak Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’ndeki 318 numaralı odayla başlıyoruz. Kulak-Burun-Boğaz servisindeki tek çocuk odasını, Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği olarak baştan sona restore edip çocuklarımızın daha sıcak bir ortamda , daha sağlıklı koşullarda tedavilerini tamamlayıp Çocuklarımızın daha sağlıklı ortamda tedavilerini sürdürmelerini ve sağlıklarına kavuşmalarını sağlamak istedik” dedi.Bizlere sahip çıkan ve gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerdeki yüksek katılımlar  neticesinde bizleri yalnız bırakmayan tüm üyelerimiz ve klasik severlerin sayesinde derneğimiz , güçlü bir yapıya büründüğünü belirten başkan Aliusta , bu katılımların ve desteklerin devam ettiği sürece bu gibi projelerin artarak hayat bulacağını söyledi.

Aliusta, dernek olarak sadece klasik severlere yönelik etkinlikler yapan bir örgüt olmak istemediklerini ifade ederek topluma faydalı olmaya, sivil toplum örgütü olarak sorumluluklarından kaçmayıp,örnek olacak çalışmalara, ülkemiz ve geleceğimize yatırım yapmaya amaçladıklarını söyledi.

 

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …