Cyprus Wireless Slalom Şampiyonasında Sahne 130 Araçlık Dev Kadroda.

Slalom Heyecanı KTKOD ” Farkıyla ” İkinci Kez Sahne Alıyor.

İlkbahar faaliyetlerimizin tamamlanmasının ardından yaz organizasyonlarımız 29 Ağustos  gecesi sona erecek. Bu yıl  ilk kez organize edilen Klasik Otomobil Slalom Şampiyonası  Cyprus Wireless Solutions LTD. ana sponsorluğunda 29 hazirandaki ilk yarış ile başlamıştı. Üç yarıştan oluşacak olan Şampiyonanın ikinci ayağı 29 Ağustos Çarşamba gecesi Lefkoşa’da bulunan Cemsa Karting Tesislerinde olacak. Sıcak Yaz aylarının vazgeçilmez faaliyeti olan Slalom yarışı , derneğimiz yönetiminin yoğun çalışmaları neticesinde bambaşka bir atmosferde yapılacak. İlkleri yaratan derneğimiz Cyprus Wireless Slalom yarışını bir şenlik ve festival havasında yapılması için tüm imkanlarını seferber etti . İlk yarışta rekor katılım ve  çok yoğun bir ilgiyle karşılaşan faaliyetimize yine  Rekor katılım sağlandı. Kayıtların halen devam ettiği yarışmaya şu an itibariyle ülkemizin dört bir yanından 133 klasik araç kaydı yapıldı.  Heyecan ve adrenalin dolu geceye ,  Cyprus Wireless Solutions LTD’in yanı sıra KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu da katkı sağlayacak. ” Yollarda değil Pistlerde Hız Yap ” sloganı ile başlayacak olan gece , pistin tam olarak kullanılması planlandı. Toplamda 2020 metre uzunluğunda ve iki  tur üzerinden olacak olan yarışı izlemeye gelenler ise tamamen ücretsiz olarak yer alabilecekler.

130 Araçlık Dev Kadro.

2018 sezonuna çok hızlı bir başlangıç yapan derneğimizde yazın son faaliyeti için hazırlıklar tamamlandı.  yılın sekizinci faaliyeti olan slalom için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten dernek başkanımız Aliusta , 25 yaşını doldurmuş onlarca  klasik aracın geceye katılması beklendiğini söyledi. Kayıtların devam ettiğini belirten başkan Aliusta , yarışın yapılmasına saatler kala 133 klasik aracın kaydını yaptırdığını belirtti. Royalton 2018 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonasına da ayrıca dernek üyelerine kayıtlarını yapmaları halinde 10 puan verecek olan yarış 29 Ağustos çarşamba gecesi saat 18:00 da kayıtların açılması ile başlayacak. saat 19:00 da pistin tanıtımı için formasyon turunun ardından ise saat 19:30 da ilk klasik araç start alacak. Üç ayaktan oluşacak olan Cyprus Wireless Klasik otomobil Slalom Şampiyonası kendi içinde de bir katsayı ile puan vererek , yıl sonu şampiyona balosunda üç yarıştan topladıkları puanlar neticesinde hem genel klasmanda hem de kategorilerinde ilk üçe girenler kupalarına kavuşacak. Slalom yarışında olacak olan kategoriler , Genel Klasman , E – F – G Kategorileri , Kadınlar ,Turing ve VW Beetle  kategorileri olacak ve bu kategorilerde ilk üçe girenler kupa almaya hak kazanacak. Bu yarışta co-pilot mecburiyeti olmayacaktır. Kaydını yaptıran ve klasik aracı ile gelen dernek üyeleri, piste girmeleri halinde alacakları neticelere bakmaksızın , ister piste girmeyip klasik aracını sergilesin  Royalton 2018 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonasında 10 puan kazanacaklar.Katılım için herhangi bir üyelik şartı aranmayan heyecan dolu gecede katılım ücreti araba başına 50 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Donut Heyecan Verecek.

Pistte ilk yarışa göre değişikliklerin olduğunu belirten Başkan Burçin Aliusta , yarış direktörü İsmet Tufan ile birlikte daha heyecanlı daha agresif bir organizasyon düzenlediklerini belirtti. İlk yarışta kullanılan parkuru tamamen değiştirdiklerini belirten Yarış direktörü İsmet Tufan, bir ilk sayılacak olan ve tüm motorsporlarında son zamanlarda kullanılan seyir zevki yüksek ” Donut ” uygulamasını yapacaklarını söyledi. Hem izleyenlarin hem de yarışacak olanların bu bölgede bir show ortamı yaratmayı düzenlemeyi düşündüklerini söyleneyn Tufan , izlemeye gelenler kadar yarışacak olanların da zevk alacaklarını söyledi. Gece DJ Halil ve Capital Radio Dj lerinin performansları ve Yaşar Köroğlunun sunumuyla devam edecek.Yeni pistin görseli aşağıda belirtilmiştir. Herkese kazasız sorunsuz seyir ve yarış zevkinin bol olduğu bir gece dileriz.

Kayıt ve detaylı bilgi için 0533 855 77 99 no’lu dernek numarasından yapabilirsiniz.

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …