Cyprus Wireless Klasik Otomobil Slalom Yarışı Nefesleri Kesti.

Rekorlar Yenilendi.

Bu yıl derneğimiz tarafından ilk kez organize edilen ve üç yarıştan oluşacak olan  Klasik otomobil slalom şampiyonasının ikinci yarışı 29 Ağustos gecesi yapıldı. Cemsa Karting Tesislerinde düzenenen yarışa yine rekor düzeyde ilgi vardı.Ülkemizin dört bir yanından adeta akın eden klasikseverler , heyecan ve eğlence dolu gecenin tadın çıkardılar. 2018 Royalton Klasik Otomobil Ralli Şampiyonasına da dahil olan ve bu yılın sekizinci faaliyetine hem yarışan hem de arabasını sergilemeye gelen 141 klasik araç derneğimizin düzenlemiş olduğu faaliyetler arasında en kalabalık organizasyon olmayı başardı.

Yaz Faaliyetlerimizi Tamamladık.

Mart ayında başladığımız sezonumuzun yaz kısmındaki son organizasyon olma özelliğinde ikinci slalom yarışımız , saat 19:45 de başladı. 101 aracın piste girip hünerlerini gösterdiği gecede heyecan ve adrenalin üst düzeydeydi. İlk yarışımızı 25 Haziran gecesi gerçekleştirdiğimiz şampiyonamızın ikinci yarışında , ilk yarışa göre farklı parkur düzenlendi. Yarış direktörlüğünü İsmet Tufan’ın yaptığı yarışta yine heyecanlı ve hızlı bir etap düzenlendi. Sergi bölgesi de yine ilk faaliyete göre farklı ortamda yapıldı.Özellikle ” Donut ” bölgesinden geçen yarışçılar heyecan ve merakla izlendi.  Dj Halil Erhan’ın müzikleriyle devam eden gece , yoğun katılımdan dolayı gece geç saatlerde tamamlandı.

Sokullu Birinciği Bırakmadı.

KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyon Başkanlığının da katkıları ile düzenlenen şampiyonada , ”yollarda değil pistte hız yap ” sloganıyla ikinci kez devam etti. Biribirinde güçlü ve renkli 25 yaşını doldurmuş klasik aracın boy gösterdiği gece , dernek başkanımız Burçin Aliusta ve Cyprus Wireless Solutions direktörü Erhan Erkut’un damalı bayrağı ile başladı. Çeşitli kategorilerde sınıflandırılarak yapılan yarışta , kategorilerinde ve genel klasmanda ilk üçe girenler gece sonunda düzenlenen törenle kupalarına kavuştu. İlk yarışın birincisi Aykut Sokullu Ford Escort MK1 model arabası ile yine genel klasman birincisi gelerek en hızlı zamanın sahibi oldu.Sokullu aynı zamanda şampiyonada liderliğini devam ettirmeyi de başardı. İkinciliği Austin Mini ile Coşkun Gürel , Üçüncülüğü ise Austin Mini Clubman ile Türkeş Barkut kazandı. Kupaları dernek yönetim kurulu takdim ederken , genel klasman ödüllerini ise dernek başkanımız Burçin Aliusta , Cyprus Wireless Direktörü Erhan Erkut , yarış direktörü İsmet Tufan ve KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyon Başkanı Hasan Karaokçu takdim etti. Üçüncü  ve final yarışını kasım ayında yapacağimiz Cyprus Wireless klasik otomobil slalom şampiyonamız ile 2018 sezonumuza da veda edeceğiz. Bu yarışın ardından yaz faaliyetlerini tamamlayan derneğimiz , 23 Eylül pazar günü  Merhum Yusuf Tosun anısına Rock Oil Klasik Otomobil Rallisi ile son bahar faaliyetlerimize başlayacağız.

yarış neticelerine ve ödül dağılım listesine aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

CW Klasik Otomobil Slalom Şampiyonası 2.Yarış Neticeleri

CYPRUS WİRELESS ÖDÜL DAĞILIM LİSTESİ 1.AYAK 2018

 

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …