Vakit Geldi. 25 Mart’ta Tekerlekleri Ciriliyoruz.

Yaklaşık beş aylık aradan sonra 2018 yılının ilk faaliyetini 25 Mart günü gerçekleştiriyoruz. İlkbaharın gelmesi ve Havaların  yavaş yavaş ısınmasıyla birlikte klasik araçlarımız kış uykusundan uyanmış ve genel bakımları yapılarak faaliyetlerdeki yerlerini almaya hazır durumdalar. #birbaşkadırbenimklasiğim sloganıyla başlayacağımız 2018  sezonumuz yine geleneğimizi devam ettirerek Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası onüçüncü kez yapılacak. Dernek üyelerine puan veren ilk faaliyetimiz 25 mart günü PEKUR LTD. sponsorluğunda , KKTC Başbakalık Uyuşturu ile Mücadele Komiyonunun  ve Gazimağusa Belediyesinin de katkılarıyla yapılacak. Buna göre , 25 Mart pazar günü Lefkoşa Taşkınköy Metropol caddesinde bulunan ,L.C Waikiki mağazası karşısında Belediye otoparkında buluşulacak. Katılacak olan klasikseverler 25 mart günü saat 10:00 da toplanma yerinde olmaları gerekmektedir. Burada kayıtlarını tamamlayan klasik araçlarımız , konvoy halinde Gazimağusa istikametine doğru yola çıkacaklar. Takriben 13:00 civarında Gazimağusa’ya giriş yapacak olan konvoyumuz , tarihi Namık Kemal Meydanlığına giriş yaparak sergi düzeni alacak. Faaliyetimize katılmayı düşünen Gazimağusa , Mesarya İskele ve Karpaz bölgesindeki klasik otomobil sahipleri, en geç 12:30 da Namık Kemal meydanına gidip Lefkoşa’dan gelecek olan konvoyumuzu bekleyebilirler. Yılın ilk organizasyonumuza yine yüksek sayıda katılım beklenmektedir. Tarihi Namık Kemal Meydanlığında gerçekleşecek olan birçok aktivite ile güzel bir gün sizleri beklemektedir. Ayrıca bu gezimiz bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapılacak. Eski bir köy otobüsümüzle (Bedford) Lefkoşa’dan alınacak olan ”Risk altındaki küçük çocuklarımız ” bizlerle beraber olacak. Kendilerinin yapmış oldukları harika resimleri meydanda klasik araçlarımız arasında sergileyerek , satışa sunacağız. Tamamen daha önceden belirlenmemiş fiyatlarla satılacak olan bu resimler çocukların ihtiyaçları için KKTC Başbakalık – Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu tarafından toplanıp kullanılacak. Katılım için dernek üyelik şartı olmamakla beraber , 2018 üyeliklerini yenileyen veya o gün yeni üye olan herkese 2018 klasik otomobil ralli şampiyonasında hanelerine 10 puan verilecektir. Faaliyet sonrası bu şartları yerine getirmeleri halinde ise bu faaliyetin puanlarını alamayacaklar. Tüm duyarlı klasikseverleri 25 Mart Pazar günü aramızda görmeyi umut ediyoruz. Kayıtlarımız başlamış olup Detaylı bilgi ve kayıt için 0533 855 77 99 no’lu dernek numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Tüm dostlarımıza ve üyelerimize güzel bir sezon geçirmelerini dileriz.

KTKOD

Not : Gazimağusa bölgesinden katılacak olanlar Metin Delideniz ( 0542 851 03 45) ve Doğcan Kalkanel ( 0533 873 63 33) arkadaşlarımıza ulaşmaları gerekmektedir.

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …