Sorular Cevaplandı , Haritalar Bulundu. Hazine Avı Keyifle Tamamlandı.

Havine Avı Büyük Bir Keyifle Tamamlandı.

2018 Royalton Klasik Otomobil Ralli Şampiyonamızın altıncı faaliyeti tamamlandı. Dördüncü kez bizlere ev sahipliği yapan Dikmen Belediyesi 11 meşale Festivali kapsamındaki klasik otomobil hazine avcılığı etkinliğimiz , Reyer Petrol istasyonu sponsorluğunda gerçekleştirildi. 17 Temmuz salı akşamı Dikmen girişindeki Reyer petrol istasyonunda toplanan katılımcılar , burada sunulan lokma eşliğinde start saatini beklemeye başladı. 41 klasik aracın katılımıyla gerçekleşen Hazine Avı çok keyifli ve eğlenceli geçti. Dernek başkanımız Burçin Aliusta’nın kısa bir brifingi ile başlayan gecede ilk araba , Dikmen belediye başkanı Yüksel Çelebi , Dernek başkanımız Burçin Aliusta ve Reyer petrol direktörü Tolga Reyhanın Startı ile başladı.

Sorular Cevaplandı , Haritalar Bulundu…

Starttan itibaren her ekibe bulunması için bir fotoğraf verilmesi ile yola çıkan klasikciler , her noktada kendilerine sorulan kıbrısa özgü sorulara da cevap vermeye çalıştılar. Toplamda altı noktaya varan yarışmacılara 18 tane de soru soruldu. Dikmen , Pınarbaşı , Dağyolu , Göçeri ve Şirinevler güzergahını tamamlayan ekipler , Şirinevler köyüne vararak geceyi tamamladılar. Oldukça kalabalık bir ortamda tamamlanan faaliyetimize çevre halkı büyük ilgi gösterdi. Köy meydanında Aileler yarışıyor yarışması ile başlayan gece gurup Türbülansın konseri ile devam etti. Güzergahlarda sorulan 18 soruya en fazla cevap veren ilk üç ekip de kupalarını konser öncesi aldı. Mustafa Soyak – Serhat Deniz – Berkay Soyak ekibi 18 sorunun 17’sine doğru cevap vererek en iyi kıbrıslı korsan oldular. İkincilik ise iki ekip arasında paylaşıldı. Ertan Namlı ve ekibi – Ferhun Topel – Pembe Topel ise ikiciliği paylaştılar.Üçüncülük ise Hasan Kenan Rüstemoğlu ve ailesinin oldu. Ödüllerini dernek yönetim kurulu tarafından alan ekiplerin ardından Dernek bakşanımız bir konuşma yaparak , bizlere dördüncü kez ev sahipliği yapan Dikmen belediyesine ve Osman Çelebiye , katılan katkı koyan tüm üyelerimize ve klasikseverlere teşekkür ederek , Dikmen belediye başkanı Yüksel Çelebiye ve 11 Meşale Festivali direktörü Osman Çelebiye birer teşekkür plaketi takdim ederek gece tamamlandı. 2018 Royalton Klasik Otomobil Ralli Şampiyonasında dernek üyelerine pilot hanelerine 10 puan veren faaliyetimiz , çok eğlenceli ve heyecanlı geçen tombala oyunuyla tamamlanmış oldu.

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …