Sezon Açılışımız Harikaydı.

Dört bir yandan klasikler akın etti.

Derneğimiz tarafından düzenlenen ve ROYALTON Klasik Otomobil Ralli Şampiyonasının ilk ayağı olan  “8. Tekerlekler Cirilensin Klasik Otomobil Gezisi”ne katılan klasik arabalar, Gazimağusa Belediyesi’nin ev sahipliğinde Namık Kemal Meydanı’nda sergilendi.

Pekur LTD’in Ana sponsorluğunda, Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu ve Gazimağusa Belediyesi’nin işbirliğinde yapılan etkinlik kapsamında geliri uyuşturucu ile mücadelede kullanılmak üzere resim satışı yapıldı.

Etkinliğe 100’den fazla araç katıldı

100’ün üzerindeki klasik otomobil  Lefkoşa’dan başladığımız gezide Gazimağusa’nın Namık Kemal Meydanı’na gelerek otomobillerimizi sergiledik. Klasik otomobillere yoğun ilgi gösteren turistler ve yerli halk, araçları hem inceledi hem de onlarla birlikte fotoğraf çektirdi. Gazimağusa Belediyesi Halk Dansları ekibinin gösteri yaptığı etkinlikte ayrıca dernek başkanımız Burçin Aliusta tarafından Başkan İsmail Arter’e katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin Lefkoşa’dan başlayarak Gazimağusa’ya gelen klasik otomobiller gezisine destek verdiklerini ifade ederek, meydanda sergilenen resimlerin satışının Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu’na verilerek gençlerin uyuşturucudan uzaklaştırmak için kullanılacak olmasının da anlamlı olduğunu söyledi. İnsanlarımızın klasik arabaları bir kez daha görme şansı yakaladığını ve nostalji yaşadığını ifade eden Başkan Arter, organizasyona destek vermeye devam edeceklerini söyleyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Başkanımız  Burçin Aliusta ise, dernek olarak 2018 yılının ilk etkinliğine böylesi tarihi ve güzide meydanda başlamalarının mutluluğunu yaşadıklarını, geçen yıldan bunun planlamasını yaptıklarını, geziyi Perkur LTD sponsorluğunda başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu ile işbirliğinde gerçekleştirdiklerini söyledi. Lefkoşa ve civar bölgelerden 70 klasik araçla geldiklerini, toplamda ise araç sayısının 100’ü aştığını, ifade eden Aliusta, sponsorları Perkur LTD’e ve destekleri için Gazimağusa Belediyesi’ne ve böylesine duyarlı bir faaliyete duyarsız kalmayan dernek üyelerine ve klasikseverlere teşekkür etti. Aliusta, ülkemizin görülmeye değer tarihi Namık Kemal Meydanı’nda geleneksel olarak yaptıkları nostaljik faaliyetlerine bundan sonra da devam edeceklerini söyledi.Faaliyet sonunda ise dernek başkanımız Burçin Aliusta Gazimağusa belediye başkanı İsmail Arter’e , başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu başkanı Hasan Karaokçu’ya ve ana sponsor PEKUR ltd direktörü Uğur Ergün’e birer teşekkür plaketi takdim etti.

 

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …