” Şeherden ” Klasikler Geçti.

Klasik Otomobiller Lefkoşa’da Sami Doğan Motors ile Parladı.

2018 Royalton Klasik Otomobil Ralli Şampiyonamızın yedinci faaliyeti olan ” Şeher’de Gece Klasik Otomobil Rallimiz ” üçüncü kez tekrarlandı. Ana sponsorluğunu Sami Doğan Motors’un üstlendiği yarışımıza ayrıca KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyon Başkanlığı , KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı yanı sıra Capital Radio da destek verdi. 63 klasik aracın kayıt yaptırdığı sezonumuzun üçüncü klasik otomobil rallisine ilgi ve katılım oldukça yüksekti.

Tufan Çifti Gecenin Galibi…

Geleneksel hale gelen ve Başkent Lefkoşa sokaklarında yapılan ” Şeher’de Gece ”  rallimiz , 12 Ağustos pazar günü Bakanlık ışıkları mevkinde bulunan Garfield Pub & Cafe’de kayıt yaptıran klasiklerin toplanması ile başladı. İlk aracın 18:30 da startı ile başlayan yarış , Dikmen , Boğazköy , Gönyeli , Yenikent ,dereboyu bölgelerinde devam ederek yine başlangıç noktası olan Garfield Pub & Cafe’ giriş yapılarak tamamlandı. Toplam uzunluğu 38 km olan yarış üç Sabit Hız Testinden (SHT) oluştu. Gece lefkoşa’nın serin gece ortamında gerçekleşen yarış , akşam yemeğinin ardından açıklanan neticelerle birlikte düzenlenen ödül töreniyle son buldu.Yarışı 1960 model WV Beetle otomobilleriyle katılan İsmet Tufan – Ayşe Tufan çifti kazandı. Bu ekip aynı zamanda da yarış içerisindeki mevcut ideal süresini de yapmayı başardı. SHT 2 deki ideal süreye 0,108 sn yaklaşarak , yarışın Best Time ödülünü de kazandı. Yarışın İkinciğini  1969 model Ford Mustang Mach 1 klasikleriyle Talmaç – Buket Başkaya çifti kazanırken , üçüncülük 1974 model Peugeot 504 model otomobilleriyle Şakir Akaylı – Buğra Tabağın oldu.Genel klasman ödüllerini Dernek başkanımız Burçin Aliusta , Ana sponsor direktörü Sami Doğan ve KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyon başkanı Hasan Karaokçu tarafından verildi.  Ödül töreni ise Yaşar Köroğlu’nun sunumuyla devam ederek , kupa almaya hak kazananlara kupalarını  misafirler ve yönetim kurulu üyeleri tarafından takdim edildi.

Dernek başkanımız ve Yarış Direktörü Burçin ALİUSTA , yarış öncesi ralli ile ilgili bilgi verirken , bu tür klasik otomobil faaliyetlerinin temel amacının , klasik araçlarıyla birlikte insanların birkaç saat da olsa kendilerini geçmişe götürmek , otomobillerinin doğduğu yılları bir nebze de olsa yaşamak ve nostalji yaşatmak olduğunu belirterek , ana sponsor Sami Doğan Motors’a , katkı koyan tüm kuruluşlara ve yoğun ilgi gösteren tüm katılımcı ekiplere , dernek üyelerine teşekkür etti.

Yarışın neticelerini  ve ödül dağılım listesini aşağıdaki linklere tıklayark görebilirsiniz.

Sami Doğan Motors Şeherde Gece Klasik Otomobil Rallisi Neticeleri 2018

SD GECE RALLİSİ ÖDÜL LİSTESİ

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …