Muhteşem bir final ile 2018 Ralli sezonumuzu kapattık.

Derneğimizin , beş ayaktan oluşan ‘Klasik otomobil ralli şampiyonası’nı , ülkemizin ‘en uzun soluklu,en kapsamlı ’, klasik otomobil yarışı , Bosphore Card Klasik Otomobil Rallisini   gerçekleştirerek tamamladık  ; görkemli ödül töreniyle de kupalar sahiplerini buldu.

Üç gün süren ve büyük bir heyecanla takip edilen , Bosphore Card ana sponsorluğunda dördüncü kez yapılan 2018 Royalton Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası’nın final yarışıyla, kupalar sahiplerini buldu.

KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyon Başkanlığı, Capital Radio ve City Mall Cyprus AVM katkılarıyla düzenlenen, ülkemizin ilk ve tek uzun mesafeli klasik otomobil rallisi olma özelliğini taşıyan final sonrası şampiyonlar, önceki gece Golden Tulip Hotel’de düzenlenen görkemli ödül töreniyle kupalarına kavuştu.

İsmet-Ayşe Tufan çiftinden çifte başarı

Bosphore Card ana sponsorluğunda dördüncü kez gerçekleştirilen final rallisine 30 klasik araç katıldı. 27 Ekim cumartesi günü Lefkoşa Golden Tulip Hotel önünden start alan ekipler , sezon fianli için kıyasıya mücadele ettiler. Oldukça güzel bir havada devam eden yarışın ilk ayağı Gazimağusa City Mall AVM ye vararak tamamladı. Burada  mola veren ve kısa bir sergi düzeni alan klasiklerimize halk çok yoğun ilgi gösterdi. Birinci gün ikinci ayak mücadelesi ise 14:30 da başladı ve iki saatlik etabın ardından Kaplıcaya ulaşan ekipler ilk günü tamamladı. Birçok köy geçen klasikciler , günün sonunda güzergahtan memnun olduklarını dile getirdi. Özellikle Kantara – Mersinlik etabına hayran kalan ekipler , güzel havanın tadını çıkardılar. 28 Ekim pazar sabahı kahvaltının ardından ikinci güne ve sezonun son etapları için start alan yarışmacılar , kısa bir parkurun ardından , sezonumuzun ana sponsoru olan İskele bölgesinde bulunan Royalton Car Galeri’ye giriş yaparak 2018 sezonumuzun ralli kısmını tamamlamış oldular.İlk gün neticeleri her zaman olduğu gibi resmi dernek sayfamızdan her etabın ardından ‘canlı’ yayınlandı.İkinci gün neticeleri 29 Ekim pazartesi günü Golden Tulip Oteldeki Ödül töreninde açıklandı.Burada harika bir ortamda sunulan öğle yemeği ve eğlenceler eşliğinde günü geçiren ekipler ertesi gün yapılacak olan ödül törenini beklemeye koyuldular. Ülkemizin ilk ve tek uzun mesafeli klasik otomobil rallisi olma özelliğini taşıyan final yarışında, 215 kilometre uzunluğundaki güzergah üzerindeki 27 köy geçilerek 8 saatlik parkur süresi ve 3 saatlik özel etap zamanı tamamlandı. Bu yarışta, birbirinden zorlu 10 sabit hız testi (SHT) geçildi. Çok çekişmeli geçen yarışta, ‘Genel Klasman’ birincisi İsmet-Ayşe Tufan çifti, 1960 VW Beetle model klasik araçlarıyla oldu. İkinciliği 1979 model Mercedes Benz 350 SL otomobilleriyle Ali-Pembe Kelebek çifti, üçüncülüğü ise 1969 model Mustang Mach 1 arabalarıyla yarışa katılan Talmaç Başkaya-Buket Başkaya elde etti.

Final yarışında ‘Bosphore Card’ özel etabını Murat-Safiye Osmanoğlu ‘City Mall AVM’ özel etabını ise Talmaç -Buket Başkaya çifti kazandı.  İsmet-Ayşe Tufan çifti,  genel klasman birinciliğinin yanı sıra özel etapların ‘en ideal süresini’ de SHT 9-0.017 saniyeyle elde etti.

 

Aliusta: ” Adımıza Yakışır ,Sponsora Yakışır , Finale yakışır bir final yaptık ”

Final yarışında başarı elde eden ekipler ise, kupalarını önceki gece Golden Tulip Hotel’de düzenlenen görkemli ödül töreniyle aldı.

Ödül Töreninde açılış konuşmasını yapan  Dernek başkanımız  ve Yarış direktörü Burçin Aliusta, bu yıl toplam 10 resmi faaliyet düzenlediklerini belirterek hepsinin de klasikciler için ayrı önemi olduğunu vurguladı.   Her yarış için canla başla çalıştıklarını ifade eden Aliusta, ‘en’ zorlu, ‘en’ kapsamlı ve ‘en’ uzun final yarışını sorunsuz ve başarılı şekilde tamamlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Klasikler için yarış hazırlarken, büyük bir ekibin canla başla ve günlerce emek harcadığına dikkat çeken Aliusta, dernek yönetim kurulu üyelerine tek tek teşekkür etti.

Aliusta, Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’ne, katkılarını ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen sponsorlara ayrıca sezon finaline yakışır bir final organizasyonuna imza attıklarını vurgulayarak sponsorlar Bosphore Card Satış ve Pazarlama Müdürü Mürvet Yerli, Royalton Direktörü Acar Acabey, Golden Tulip Hotel Müdürü Kemal Üresin’e teşekkür etti. Aliusta son olarak 24 Kasım’da sezonun son faaliyetini yaparak, 2018 dönemini kapacaklarını söyledi.

Yerli: Gelenek devam edecek

Bosphore Card Satış ve Pazarlama Müdürü Mürvet Yerli de, törende yaptığı konuşmada dördüncü kez kapsamlı bir faaliyete ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek yeni sezonda da katkıları ve sponsorluklarının süreceğini açıkladı. Böylesine değerli ve büyük bir ailenin de artık bir parçası olduklarını vurgulayan Yerli , Yerli, klasiklerin yarışı için Bosphore Card olarak geleneklerine devam edeceklerini söyledi.

*** 4.Bosphore Cark klasik otomobil rallisi neticelerini aşağıdaki like tıklayarak görebilirisiniz.

4.Bosphore Card Klasik Otomobil Rallisi Neticeleri 2018

 

  1. Bosphore Card Klasik Otomobil Rallisi ödül listesi

Genel Klasman

1-İsmet Tufan-Ayşe Tufan Vw Beetle – 1960

2 – Ali Kelebek-Pembe Kelebek Mercedes Benz 350 Sl – 1979

3-Talmaç Başkaya-Buket Başkaya Mustang Mach 1 – 1969

E-Klasmanı

1-Hasan Rüstemoğlu – Alev Rüstemoğlu

2-Kemal Zongu – Hüsniye Zongu

3-Bülent Evsal-Su Evsal

Sht 3: Bosphore Card Özel Etap Ödülü

Murat Osmanoğlu-Safiye Osmanoğlu (0,438 Sn )

F-Klasmanı

1-Tolga Tekin-Bedia Tekin

2-Olgun Biçak-Fehim Öztoker

3-Doğcan Kalkanel-Çizem Doygun

 

Sht 5: City Mall AVM Özel Etap Ödülü

Talmaç Başkaya-Buket Başkaya ( 0,061 Sn )

 

G-Klasmanı

1-Murat Osmanoğlu-Safiye Osmanoğlu

2-Ertan Namlı-Ayşe Namlı

3-Çağan Ilgar-Derya Ilgar

 

En İyi İdeal Süre (Best Time)

İsmet Tufan-Ayşe Tufan (Sht 9-0,017 Sn)

 

Çiftler Klasmanı

1-Ali Köroğlu-Sultan Köroğlu

2-Hakkı Yorgancı-İsmihan Yorgancı

3-Orhan Durmaz-Özlem Durmaz

*13 Gelen: Orhan Durmaz-Özlem Durmaz ( Bosphore Card Ödülü)

 

Turing Klasmanı

1-Muharrem Ceylan (Arap Usta)-Berrin Ceylan

2-Cevdet Boğaçhan-Sinem Boğaçhan

3-Kemal Akeler – Aslı Azizoğlu

 

Takım Kupası

1-Gombina Team

2-Biladerler Team

 

WV Beetle Cup

1-Hasan Rüstemoğlu-Alev Rüstemoğlu

2-Doğcan Kalkanel-Çizem Doygun

3-Emin Şenkan-Bülent Durmaz

 

Kadınlar Klasmanı

1-Mürvet Yerli-Neşe Canatan

2-Seren Beyaz-Zehra Türkseven

 

Check Also

Döveç Group of Companies Slalom Yarışımızın Ana Sponsoru Oldu.

Derneğimizin ’un 2021 Yaz Faaliyetleri, Döveç Group sponsorluğunda 17 Temmuz, Cumartesi “Klasik Otomobil Slalom Yarışı”yla …