Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret ettik.

Gazimağusa dördüncü kez klasiklerimize ev sahipliği yapacak.

Derneğimizin yeni sezonun açılış faaliyeti ile ilgili çalışmaları devam ediyor. 22 Mart pazar günü Tekerlekler Cirilensin faaliyeti ile 2020 sezonumuza merhaba diyecek olan klasik severler ,  bu yıl onuncu kez tekrarlayacağımız ve Cafe No:8 ana sponsorluğunda ,KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyon başkanlığı himayelerinde düzenleyeceğimiz ‘ Tekerlekler Cirilensin’ Klasik Otomobil Gezisi ile ilgili Gazimağusa belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret ettik.

Geçtiğimiz yıllarda klasik arabaların Namık kemal Meydanı’nda sergilenmesine ev sahipliği yapan  Gazimağusa Belediyesi, halkımızı nostaljik arabalarla buluşturmuştu. Başkan İsmail Arter ,2020 klasik otomobil sezonumuzun açılış faaliyeti olan ve bu yıl onuncu kez tekrarlanacak ”Tekerlekler Cirilensin” gezisi ile ilgili Dernek Başkanımız Burçin Aliusta ve yönetim kurulu üyeleriyle organizasyon ile ilgili bir görüşme yaptı.Görüşmeye Cafe No:8 direktörü ve faaliyet ana sponsoru Derviş Bayraktar da katıldı.
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin düzenleyeceği gezi ile Gazimağusa’ya gelecek olan klasik otomobilleri bu yıl Palm Beach Laguna bölgesinde dördüncü kez  ağırlayacaklarını ifade ederek, insanlara hem nostalji yaşatacaklarını hem kendi değerlerimize sahip çıkacaklarını söyledi.Geleneksel hale gelen bu faaliyeti severek sahiplendiklerini ifade eden Arter , her yıl klasiklere ev sahipliği yaptıklarından dolayı son derece memnun olduklarını söyledi. 22 mart günü meydana gelecek olan onlarca klasik araç için çalışmaların tamamlandığını ve o gün nostalji dolu bir gün geçirilmesi için tüm imkanların seferber edildiğini söyledi.

Bu sefer İstikamet Palm Beach Laguna

Dernek başkanımız   Burçin Aliusta ise, bu sezonun ilk faaliyetini yine geleneği bozmayarak Gazimağusa istikametinde planlayarak , bu sefer yoğun talep ve katılımdan dolayı faaliyeti Palm Beach Laguna bölgesinde yapacaklarını belirtti. Geçen yıl adeta Namık Kemal meydanında dolup taşan bir katılımla sezonu açtıklarını belirten Aliusta , bu sefer istikametin tarihi Palm Beach bölgesindeki sahil şeridindeki meydanda yapacaklarını ve açılış faaliyetimizin sponsorluğunu da bu bölgede bulunan Cafe No:8 işletmeciliğin üstlendiğini söyledi.Tekerlekler Cirilensin Klasik Otomobil Gezisi’ni 22 Mart tarihinde düzenleyeceklerini, etkinliğin CAFE NO.8 sponsorluğunda , Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu işbirliğinde yapacaklarını ifade etti. Dernek Başkanmız  Aliusta ve Belediye Başkanı İsmail Arter de bir duyuru yaparak , Gazimağusa ve civar bölgelerde bulunan klasik araç sahiplerine çağrıda bulunarak , tüm klasik araçları 22 Mart pazar günü klasik araç sahiplerini Palm Beach Laguna’ya  davet etti.

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …