Home / 2018 Faaliyetleri / Cyprus Wireless ile Klasikler Pist’te Sahne Alıyor.

Cyprus Wireless ile Klasikler Pist’te Sahne Alıyor.

Zengin İçeriklerle Dolu ilklerin ve Rekorların Gecesi Olacak.

İlkbahar faaliyetlerimizin tamamlanmasının ardından yaz organizasyonlarımız 27 Haziran gecesi başlıyor. Bu yıl derneğimizin ilk kez organize edeceği Klasik Otomobil Slalom Şampiyonası  Cyprus Wireless Solutions LTD. ana sponsorluğunda yapılacak. Üç yarıştan oluşacak olan Şampiyonanın birinci ayağı 27 Haziran Çarşamba gecesi Lefkoşa’da bulunan Cemsa Karting Tesislerinde olacak. Sıcak Yaz aylarının vazgeçilmez faaliyeti olan Slalom yarışı , derneğimiz yönetiminin yoğun çalışmaları neticesinde bambaşka bir atmosferde yapılacak. İlkleri yaratan derneğimiz Cyprus Wireless Slalom yarışını bir şenlik ve festival havasında yapılması için tüm imkanlarını seferber etti . İlk duyurudan itibaren çok yoğun bir ilgiyle karşılaşan faaliyetimize Rekor katılım bekleniyor. Yüzün üzerinde klasik aracın katyılması beklenen heyecan ve adrenalin dolu geceye ,  Cyprus Wireless Solutions LTD’in yanı sıra KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu da katkı sağlayacak. ”Yollarda değil Pistlerde Hız Yap ” sloganı ile başlayacak olan gece , pistin tam olarak kullanılması planlandı. Toplamda 2020 metre uzunluğunda ve iki  tur üzerinden olacak olan yarışa ülkemizin dört bir yanından gelecek olan birbirinden değerli klasiklerle yapılacak.

Şampiyona Rekor Katılımla Başlıyor.

Dernek başkanımız Burçin Aliusta faaliyet hakkında bir açıklama yaptı. 2018 sezonuna çok hızlı bir başlangıç yapan derneğimiz , yılın beşinci faaliyeti olan slalom için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten başkan Aliusta , 25 yaşını doldurmuş yüzün üzerinde klasik aracın geceye katılması bekleniyor. Royalton 2018 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonasına da ayrıca dernek üyelerine kayıtlarnı yapmaları halinde 10 puan verecek olan yarış 27 haziran çarşamba gecesi saat 18:00 da kayıtların açılması ile başlayacak. saat 19:00 da pistin tanıtımı için formasyon turunun ardından ise saat 19:30 da ilk klasik araç start alacak. Üç ayaktan oluşacak olan Cyprus Wireless Klasik otomobil Slalom Şampiyonası kendi içinde de bir katsayı ile puan vererek , yılsonu şampiyona balosunda üç yarıştan topladıkları puanlar neticesinde hem genel klasmanda hem de kategorilerinde ilk üçe girenler kupalarına kavuşacak. Slalom yarışında olacak olan kategoriler , Genel Klasman , E – F – G Kategorileri , Kadınlar ,Turing ve VW Beetle  kategorileri olacak ve bu kategorilerde ilk üçe girenler kupa almaya hak kazanacak. Bu yarışta co-pilot mecburiyeti olmayacaktır. Kaydını yaptıran ve klasik aracı ile gelen dernek üyeleri, piste girmeleri halinde alacakları neticelere bakmaksızın , ister piste girmeyip klasik aracını sergilesin  Royalton 2018 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonasında 10 puan kazanacaklar.

” CANLI ” Yayınla İnternet Üzerinden Tüm Dünyadan İzlenebilecek.

Derneğimiz bir ilke imza atarak , bu yarışı internet üzerinden ” Canlı ” yayınlayacak . Gelengül Production Şirketi ile iş birliği yapacak olan derneğimiz , yarışı üç kamera ve bir dron çekimi ile facebook üzerindeki Gelengul Production sayfasından ve  derneğimizin Facebook sayfasındaki ” Canlı ” yayın linki sayesinde ,Yaşar Köroğlu’nun usta sunumu ile dünyanın her yerinden Canlı izleyebilecek.Ayrıca Cyprus Wireless firmasının pist alanında ücretsiz internet sağlaması ile de cep telefonlarından tüm yarış takip edilebilecekler. Pistin bir bölümünde sergi pozisyonu alacak olan klasikkseverler ,DJ Halil Erhan ve Capital Radio Dj’lerinin setleri ile de popüler müzik performansları yaparak geceye renk katacaklar. Seyirci bölümü karşısına kurulacak olan dev ekrandan da ayrıca yarışan ekipleri pistteki performanslarını izleyebilecekler.Amesis Dijital Ajans ise profesyonel fotoğraf çekimi ve klip çekimi için aramızda olacaklar.

Cyprus Wireless Şirketinden Zengin Hediyeler.

Üç yarıştan oluşacak olan Cyprus Wireless Klasik Otomobil Slalom Şampiyonası neticesinde , üç yarıştan topladıları puanlara göre yıl sonu balosunda Ana sponsor Cyprus Wireless Firması bazı hediyeler sunacak. Buna göre Genel Klasman birincisine 1 yıllık 4 mbit , yılın ikincisine 6 aylık 4mbit , üçüncüye de 3 aylık 4 mbit internet hediye edecek. Ayrıca tüm kategori birincilerine de (E-F-G-Turing – Bayanlar- VW Beetle) 3 aylık 2 mbit internet hediye edecek.

Son kayıt tarihi ise 26 haziran salı saat 16:00 olarak belirlenen birinci ayak slalom yarışında kayıt yaptıran ekiplerin en geç 18:00 da Cemsa Karting Tesislerinde hazır bulunmaları ve kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir. kayıt için dernek üyelik şartı aranmamaktadır. Kayıt ücreti ise araç başına 50 TL dir.

Kayıt ve detaylı bilgi 0533 855 77 99 .

 

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …