1.Rock Oil Klasik Otomobil Rallisinin Zirvesi Olgun Biçak – Fehim Öztoker’in.

Sezonun Dördüncü Rallisi Tamamlandı.

Derneğimizin 2018 Royalton Klasik Otomobil Şampiyonasının dördüncü yarışı tamamlandı. İlkbahar ve Yaz faaliyetlerinin ardından Güz organizasyonlarına   23 Eylül Pazar günü merhum Yusuf Tosun anısına yapılan  1.Rock Oil Klasik Otomobil Rallisi 47 klasik aracın katılımı ile yapıldı. Sezonumuz ,2018 yılının Beş ralliden oluşan yarış takviminin dördüncüsü  olan 1.Rock Oli Klasik Otomobil Rallisinin ardından ekim ayında dördüncü kez tekrarlanacak olan Bosphore Card sponorluğundaki büyük ralli ile yarış sezonu tamamlanacak.

Büyük Finaller Öncesi Son Yarışın Galibi Olgun Biçak – Fehim Öztoker Ekibinin oldu.

Bu yılın Şubat ayında  vefat eden dernek üyemiz merhum Yusuf Tosun anısına yapılan zorlu yarış 23 Eylül Pazar günü Lefkoşa Taşkınköy Bölgesinden start alan ekipler sırasıyla Dikmen-Taşkent etabını  geçerek ikinci etap olan Alevkayası Değirmenlik parkurunu tamamladılar.Günün en zor ve en uzun son etabı olan Akıncılar Tünel yolu , Gaziköy ve Aslanköy etabını tamamlayan yarışmacılar Demirhan’da bulunan Özgitler Restorana vararak yarışı tamamladılar. Rock Oil Ltd. ana sponsorluğunda yapılan yarışa ayrıca KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyon Başkanlığı ve Capital Radio’nun da katkı sağladı. Yarışa klasikseverler yine yoğun bir katılım Gösterdi. Zorlu yarışı 1961 model Opel Rekord P2 ile Olgun Biçak – Fehim Öztoker kazanarak zirvede tamamladı. İkincilik ise tecrübeli ekip Çağan – Derya Ilgar çifti 1983 model Mercedes Benz 230 CE araçları ile kazandı.Üçüncülükte ise 1979 model Mercedes Benz 350 SL klasikleriye  Şampiyona lideri ve 2017 şampiyonu Ali Kelebek – Pembe Kelebek çifti yer aldı. Bu sonuçların ardından Ali – Pembe Kelebek Şampiyonada liderliğini korumayı başardı. Dernek başkanımız ve yarış direktörü Burçin Aliusta yarış ile ilgili , 2018 Royalton Klasik Otomobil Ralli Şampiyonasında  ise dernek üyelerine 2,25 katsayı ile puan veren  yarışta üç sabit hız testinden oluşan ve  yaklaşık 55 dakika özel etap geçildiğini belirtti.Derneğin Sezonun final dönemine girdiğini belirten Aliusta , 2018Royalton Klasik Otomobil Ralli Şampiyonasında yer alan klasmanların artık belirgin olmaya başladığını ve bundan sonra gerçekleşecek olan iki faaliyetin ardından hem genel klasmanda hemde kategorilerde ilk üç sıraların belli olacağını söyledi.Ekim ve kasım ayındaki organizasyonaların ardından ise yıl sonu şampiyona balosu ile yılın galipleri kupalarına kavuşacağını belirten başkan Aliusta , heyecanın en üst seviyede olduğu döneme girildiğini söyledi.Bu Yarışın 27 / 28 /ve 29 ekimde yapılacak olan sezonun en zorlu ve en büyük rallisi 4. Bosphore Card Rallisi öncesi kritik bir pozisyonda olduğunu ve şampiyonluk için kıyasıya bir yarış olduğunu söyledi. Bu yarışın dernek adına ayrıca bir başka önemi daha olduğunu vurgulayan Başkan Aliusta, derneğin ilk kez bir anı rallisi düzenlediğini ve Merhum üyelerinin adını yaşatmak ve onurlandırmak adına böylesine değerli bir organizasyon yaptıkları için mutlu ve gururlu olduklarını belirtti. Yarışın kupa alan ekiplerine dernek yönetim kurulu ve sponsorlar tarafından takdim edilerek yarış tamamlandı.

*** Yarışın Neticelerini ve Ödül Dağılım Listesini aşağıdaki linklere tuıklayarak görebilirsiniz.

 

1.Rock Oil Klasik Otomobil Rallisi Neticeleri 2018

ROCK OİL KLASİK OTOMOBİL RALLİSİ ÖDÜL DAĞILIM LİSTESİ 2018

 

 

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …