????????????????????????????????????

Cyprus Wireless Klasik Otomobil Slalom Şampiyonası Başlıyor.

Cyprus Wireless Solutions ile ikinci kez slalom şampiyonası start alıyor.

   İlkbahar faaliyetlerini tamamlayan Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği  (KTKOD), yaz organizasyonlarına 28 Haziran akşamı başlıyor.Derneğin 2018 sezonunda başlayan slalom şampiyonasına bu yıl da Cyprus Wireless Solutions Ltd ana sponsor oldu. Ayrıca Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde gerçekleştirilecek şampiyona bu yıl da 3 yarış üzerinden olacak.

Şampiyonanın birinci ayağı 28 Haziran Cuma akşamı, Lefkoşa’da bulunan Cemsa Karting Tesisleri’nde gerçekleştirilecek. Yaz aylarının vazgeçilmez faaliyeti olan slalom yarışı, bu yıl dernek yönetiminin yoğun çalışmaları neticesinde bambaşka bir atmosferde yapılacak. 2018 sezonunda gerçekleşen şampiyona çok ses getirmiş ve takdir toplamıştı. Geçen yılki şampiyonada 278 klasik araca ev sahipliği yapan dernek yönetimi, bu yıl katılımın çok daha yüksek olmasını bekliyor.

5 kişiye bir yıllık 10 megabit internet hediye

KTKOD Cyprus Wireless Slalom Yarışı, festival havasında yapılacak… Heyecan ve adrenalin dolu gecede, canlı müzik performansları da sergilenecek. Katılımcıları bekleyen hediyeler ise yüzleri güldürecek.Yarışa kaydını yaptıran ve piste girip start alan yarışmacılar arasından kurayla belirlenecek 5 kişiye Cyprus Wireless Solutions Ltd’ten bir yıllık 10 megabit internet kazanacak. Kayıt yaptıran ve yarışı tamamlayan her ekibe de, 2019 Royalton Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası’nda 10 puan verecek.

KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun da katkı sağlayacağı yarış, “Yollarda değil, pistlerde hız yap” sloganıyla başlayacak. Pistin tam olarak kullanılması planlanan yarış, iki tur üzerinden olacak.

Aliusta: Rekor katılım bekleniyoruz

KTKOD Başkanı Burçin Aliusta, 2019 sezonuna çok hızlı bir başlangıç yaptıklarını belirterek yılın beşinci faaliyeti olan Klasik Otomobil Slalom Yarışı için tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Geçen yıl 278 klasik araca ev sahipliği yaptıklarını ifade eden Aliusta, bu yıl bu rakamın çok üstüne çıkmayı hedeflediklerini kaydetti. Yarışmaya, 25 yaşını doldurmuş 100’ün üzerinde klasik aracın katılmasını beklediklerini belirten Aliusta, Royalton 2019 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası’na da ayrıca dernek üyelerine kayıtlarını yapmaları halinde 10 puan verecek olan yarışın saat 18.00’de kayıtların açılmasıyla başlayacağını, saat 19.00’da pistin tanıtımı için formasyon turu yapılacağını ve saat 19.30’da ilk klasik aracın start alacağını söyledi.

Aliusta, üç ayaktan oluşacak Cyprus Wireless Klasik Otomobil Slalom Şampiyonası genelinde toplanan puanlar neticesinde hem genel klasmanda hem de kategorilerinde ilk üçe girenlerin, şampiyona balo gecesinde kupalarına kavuşacağını belirtti.

Slalom yarışmasının “Genel Klasman”, “E-F-G Kategorileri”, “Kadınlar” ve “VW Beetle”  kategorilerinden oluşacağını ifade eden Aliusta, bu yıl “Turing” kategorisini “Turing A” ve “Turing B” olmak üzere ikiye ayırdıklarını söyledi.

Aliusta, bu kategorilerde ilk üçe girenlerin kupa almaya hak kazanacağını, yarışta co-pilot mecburiyeti olmayacağının altını çizerek “Kaydını yaptıran ve klasik aracıyla yarışa gelen dernek üyeleri, piste girmeleri halinde alacakları neticelere bakmaksızın, ister piste girmeyip klasik aracını sergilesin Royalton 2019 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası’nda 10 puan kazanacak. Büyük emekle organize edilen faaliyeti izlenmek isteyenler ücretsiz olarak yarışımıza katılabilecek” dedi.

Burçin Aliusta, Klasik Otomobil Slalom Şampiyonası neticesinde ana sponsor Cyprus Wireless Ltd.’in

“Genel Klasman” birincisine 1 yıllık 20 megabit, ikincisine 15 megabit, üçüncüsüne 10 megabit internet hediye edeceğini açıkladı. Tüm kategori birincilerine ise (E-F-G-Turing A ve B– Bayanlar- VW Beetle) bir yıllık 6 megabit internet hediye edileceğini açıkladı.

Son kayıt gününün 27 Haziran, Perşembe günü saat 16.00 olarak belirlendiğini, birinci ayak slalom yarışında kayıt yaptıran ekiplerin en geç saat 18:00’de Cemsa Karting Tesislerinde hazır bulunmaları gerektiğini söyleyen Aliusta, kayıt için dernek üyelik şartı aranmadığını, kayıt ücretinin ise araç başına 50 TL olduğunu söyledi.

Kayıt ve detaylı bilgi için “0533 855 77 99” numaralı telefon numarası aranabilecek.

Check Also

Döveç Group of Companies Slalom Yarışımızın Ana Sponsoru Oldu.

Derneğimizin ’un 2021 Yaz Faaliyetleri, Döveç Group sponsorluğunda 17 Temmuz, Cumartesi “Klasik Otomobil Slalom Yarışı”yla …