Başkanımıza Büyük Onur. 2018 Yılının ” En iYi Yöneticisi ” Burçin Aliusta Oldu.

Yenidüzen Gazetesi’nin geleneksel olarak düzenlediği ve 22’nci kez organize edilen Yılın Spor Ödülleri’nde birinciler belirlendi. Dün akşam Gazeteciler Birliği Kompleksi’nde The Paradise Park’ta yapılan ödül töreni büyük ilgi gördü. Gecede beş kategoride en fazla oy alarak birinci olan isimler açıklandı. Mayıs ayından Temmuz ayı ortasına kadar kupon ve SMS oylaması sonucunda Yılın Genç Yeteneği yüzme branşında Özgül Çetin, Yılın Hakemi basketbol branşında Nusret Sırdar, Yılın Antrenörü basketboldan Halit Kıryağdı, Yılın Yöneticisi motor sporlarından Burçin Aliusta ve Yılın Sporcusu voleyboldan Merve Çelebi oldu.

Toplam 10 bin 478 oy

Ülke sporuna önemli bir motivasyon kaynağı olan, 10 farklı branştan beş kategoride 25 ismin yarıştığı Yenidüzen Gazetesi Yılın Spor Ödülleri’nde adaylar Yenidüzen Spor Servisi ve seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucu mayıs ayı başında belirlendi. Yaklaşık 3 aylık süre içerisinde belirlenen adaylar için gazetede yayınlanan kupon ve SMS ile oy kullanıldı. Adaylara toplamda 10 bin 478 oy kullanıldı ve kategorilerinde birinciler belirlendi.

Yılın Yöneticisi

Üniversite Sporları’ndan Hüseyin Aşkın Kınacı, futboldan Redif Nurel ile Suma Zafer, Lefke Avrupa Üniversitesi’nden Akın Cellatoğlu ve motorsporlarından Burçin Aliusta Yılın Yöneticisi kategorisinde aday gösterilen isimler olmuştu. Bu kategoride en fazla oy alarak birinci olan isim Burçin Aliusta oldu. Adaylara anı plaketlerini ve Aliusta’ya ödülünü Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu verdi.

Tören sonrası sosyal medya hesaplarından bir teşekkür yazısı yayımlayan Başkanımız Aliusta , şu cümleleri kullandı ,

”Teşekkürlerimle…..
Birkaç ay önce süpriz bir şekilde öğrendiğim Yenidüzen Gazetesi’nin geleneksel olarak her yıl düzenlemiş olduğu “ Geleneksel Spor Ödüllerinde “ ‘ Yılın yöneticisi ‘ dalındaki adaylığım dün gece gerçekleşen törenle tamamlandı. Beş farklı kategoride 25 kişinin aday olup , başarılarının onurlandırıldığı gecede neticeler de açıklandı. Üç ay süren oy verme sürecinde gelen oylamalar sonucunda ülkemizdeki ‘ motorsporlarını ‘ temsilen “ Yılın Yöneticisi “ seçildim.
Benim için büyük bir onur ve gurur dolu bir gece oldu. Evimde onlarca kupa ve plaketim var. Hepsinin bende yeri ve hikayesi farklı. Fakat dün almış olduğum ödülün anlamı ve değeri çok daha farklı. Çünkü Bu küçük plaket, “ emeği ” temsil ediyor. Genelde klasik otomobil camiamızı , motorsporları kurum ve kuruluşları ,özelde de başkanı olduğum Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği adına yapmış olduğumuz büyük emekler , fedakarlıklarla ortaya çıkardığımız organizasyonlardaki başarılı çalışmalarımız dün gece bir kez daha taçlandırıldı. Küçük bir ekiple büyük hayaller kurarak 2018 yılında bambaşka bir ortam yaratmak için yola çıktık. Yol arkadaşlarımla hayallerimizin bir çoğunu başarıyla gerçekleştirmenin sevincini yaşadık. Kıbrıs Türk Klasik Otomobil camiasının sesi olmayı başardık. Yapılamayanı cesaret edilemeyeni yaptık, başardık. Sosyal sorumluluklarımızdan hiç çekinmedik , elimizi taşın altına korkmadan koyduk.Dahası da gelecek. Bu bir ekip işidir. Yeni döneme Başlarken Benim hayallerim vardı. Hedeflerim vardı. Güzel ekiple yola çıktık . Hepsinden allah razı olsun ki , 2018 yılını altın bir dönem olarak kapatmayı başardık.
Öncelikle beni yirmi iki yıldır aralıksız süren ve ülkemizin en prestijli spor ödülleri organizasyonuna aday gösteren , bu adaylıkla bizlere itici güç vererek yaptığımız işe daha fazla motive olmamızı sağlayan , emeklerimizi onurlandıran Yenidüzen gazetesi ailesine , Değerli dostlarım Cenk Mutluyakalı ve Burhan Gürkan’a ve ekibine , oy vererek destek olan tüm sevenlerime , artık ailem olan, kan bağımız yok ama kardeş kadar yakınım olan yol arkadaşlarım yönetim kuruluma , tüm faaliyetlerimizde, bizlere inanarak destek çıkan tüm sponsorlarımıza ve kuruluşlara, farklı kulvarlarda da olsak ülke motorsporlarına verdiğimiz mücadele sürecinde tek yumruk olmayı başardığımız yanımızda olan dernek ve kulüplere , sesimiz soluğumuz olan, her daim desteklerini esirgemeyen tüm medya kuruluşlarına ve değerli basın emekçisi dostlarıma ,anlayış ve sabırla destek veren aileme…
…..ve tabiki tüm sizler…organizasyonlarımızda bizlere sahip çıkan, katılımlarıyla destek vererek yanımızda olan çok değerli dernek üyelerim ve klasik sever dostlarım, hepinize ne kadar teşekkür etsem azdır. Ben dün akşam sizleri temsilen sembolik olarak bu başarı ödülünü aldım. Ama biliniz ki biz büyük bir aileyiz. Bu başarı hepimizin… hepinizden allah razı olsun.. biz kaldığımız yerden çalışmaya devam ediyoruz… siz desteklemeye , bize inanarak sahip çıkmaya devam ettiğiniz sürece , sizlerle çok daha büyük başarılar kazanmaya devam edeceğiz…
hepinizi sevgi saygı ile selamlıyorum… ”

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …