Home / 2015 Faaliyetleri / YDÜ RALLİSİNİN ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.

YDÜ RALLİSİNİN ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.

Yakındoğu Üniversitesi sponsorluğunda bu yıl ikincisi yapılan klasik otomobil rallisinin ödülleri , dün gece YDÜ kampüsü içerisinde yenilenen klasik otomobil Müzesi içerisinde gerçekleştirilen muhteşem bir törenle sahiplerine verildi.Çok kalabalık bir ortamda yapılan törene , ralliye katılan yarışmacılar dışında katılamayan klasikseverler , Üniversitede ve Yakındoğu bankasında görevli üst düzey yöneticiler ve birçok kişi katıldı. Saat 19.30 da kokteyl ve müzikler eşliğinde başlayan gecede öncelikle, pazar günü açıklanmayan neticeler asıldı. Merak ve Heyecanla beklenen zorlu yarışın neticeleriniden sonra saat 20.30 da ödüller dağıtılmaya başlandı. 59 klasik otomobilin start aldığı 54 aracın finiş yaptığı ve zorluk seviyesi üst düzeyde olan 5 SHT de yapılıp 8 farklı netice tutulan yarışı , 2014 yılının KTKOD Genel Klasmanı şampiyon çifti 1974 model VW Karmann Ghia otomobilleriyle Savaş – Asiye DAĞLI açık-ara farkla kazandı. En yakın rakibine 9 saniye fark atan Dağlı çifti en büyük kupanın sahibi oldular.İkinciliği 1979 Mercedes araçlarıyla Ali – Pembe Kelebek çifti , üçüncülüğü Geçen yılın şansız ekibi 1971 VW Variant araçlarıyla Arcan Yiğit – Hüseyin Tünar , dördüncülüğü geçen yarışın galip çifti Çilen Kasapoğlu – Osman Kasapoğlu ve beşinciliği 2013 KTKOD şampiyon çifti Burçin – Derya Aliusta kazandı.

ÖDÜLLERİ BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANI SN.TAÇOY VERDİ.

Törene sırasıyla derneğimizde ilkkez yarışan ekiplere verilen Hoş geldin kupalarıyla başlanarak , 13. gelen kupası , en iyi zaman kupası , çiftler kupası , takımlar kupası , Touring klasman kupaları ve sırasıyla E,F,G kategori kupaları sahiplerine takdim edildi.Daha sonra bu yarış için açılan ve 15 YDÜ müzesi araçlarının klasman ödülleri verildi.Gecenin sonunda Genel klasman kupalarını ise , geceye katılan Bayındırlık ve Ulaştıma Bakan sn Hasan Taçoy , YDÜ mütevelli heyeti Başkanı Yrd.Do.Dr. İrfan günsel ve KTKOD Başkanı Olgun Biçak tarafından takdim edilerek ödül töreni sona erdi.Gecede konuşma yapan sn Taçoy ve sn.Günsel , duydukları memnuniyeti ve mutluluğu dile getirerek , ileriki zamanlarda da klasik otomobil camiamıza katkılarının artarak devam edeceklerini söylediler.Yarışın neticeleri aşağıdaki ek’te ilave edilmiştir.

YDÜ rallisi Neticeler 2015

ödül 3

 

 

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …

Bir cevap yazın