Home / Duyurular / KLASİKLERDE ” SİYAH PLAKA ” YÜRÜRLÜĞE GİRDİ.

KLASİKLERDE ” SİYAH PLAKA ” YÜRÜRLÜĞE GİRDİ.

Klasikseverlere müjde. Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği ( KTKOD ) ve Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübünün ( KKKSOK ) bir süreden beridir birlikte yürüttüğü klasik araç sahiplerine yönelik yasa çalışmaları meyvelerini vermeye başladı.  Klasik araç sahiplerinin en çok sorduğu soruların başında gelen  , klasik araçlara ” Siyah Plaka ” uygulaması , 19 Kasım 2015 tarihinde yayınlanan 168 sayılı Resmi Gazete ile yasal hale gelmiştir. Plakalar tüzüğüne ” Klasik motorlu taşıtların ön ve arka plakaları siyah zemin üzerine , gümüş renkte çerçeve , harf ve sayılardan oluşmalıdır ” ibaresiyle ifade edildi.

”ARAÇ TANITIM VE ÜYE KİMLİK KARTI” ŞART

Bu bağlamda klasik araç sahiplerinin ” Siyah Plaka ” uygulamasından faydalanmak için  , KTKOD ve KKKSOK mercilerine başvurup , klasik araçlarını onaylatmaları gerekmektedir. Başvuruda kendilerine verilecek olan dernek veya kulübün mühürlü  ”Klasik Araç Tanıtım Kartı ”ve ” Üye Kimlik Kartlarının” yanısıra Eski Eserler Dairesinden Onaylı Klasik araç onay yazılarını almaları gerekmektedir. Aşağıdaki örnek fotoğrafta da görüldüğü gibi , zemin siyah , kenar çerçeveleri gri , harfler ve sayıların da gri renkte olmak zorundadır.

plaka

 

Check Also

Rock Oil Şeherde Gece Klasik Otomobil Rallisi ile Klasikler Başkent’e Işık Saçacak

Yaz faaliyetlerimizi tamamlıyoruz…. 2019 Royalton Klasik Otomobil Ralli Şampiyonamızın sekizinci faaliyeti 1 Eylül pazar gecesi …

Bir cevap yazın