” Hazine Avcılığı” Etkinliği eğlenceli geçti.

Derneğimizin bu yılki yedinci faaliyeti olan ”Klasik otomobil hazine avcılığı” etkinliği 3 Ağustos akşamı yapıldı. Dikmen Belediyesinin 11 . Meşale Festivali etkinlikleri kapsamında ve Reyer Petrol istasyonu sponsorluğunda 35 klasik aracın katılımıyla gerçekleştirildi. 3 Ağustos pazartesi akşamı 18.30 da Reyer Petrol istasyonunda toplanmaya başlayan klasikseverler , kayıtlarını yaptırıp , diğer etkinliklerdeki gibi yaş sırasına göre değil kura usulüyle kapı numaralarını belirlediler. Sponsor şirketin burada yapmış olduğu hellim-çörek-limonata ikramı ise çok hoştu. Daha sonra klasikseverlere kısa bir brifing verilerek etkinlik hakkında bilgi sunuldu. Start esnasında sürpriz bir SHT etabının olduğunu öğrenen katılımcılar hazırlıksız yakalanmanın heyecanı içerisine girdiler. Organizasyonu baştan sona gizlilik içerisinde hazırlayan Derneğimiz Genel Sekreteri Burçin Aliusta , katılan yarışmacıların ,geçmiş yıllardaki gibi sadece verilecek fotoğrafları bulmayacaklarını , ayrıca başka görevleri de yerine getirmeleri gerektiğini anlatarak, startta kapı numara sırasına göre bir dakika arayla çıkarak SHT geçeceklerini , daha sonra verilen fotoğrafların neresi olduğunu bulmalarını ve buldukları yerlerdeki hakemlerin , kendilerine otomobiller hakkında soru soracaklarını belirterek , verecekleri her yanlış soruda 1 saniye SHT cezalarına ilave edileceğini anlattı. Dikmen belediyesine bağlı onbir köyün yedisine uğrayacak şekilde hazırlanan gizli parkur zig/zag eşleşme esasına dayanarak,birbirlerini takip edemeyecek sekilde düzenlenen noktalara ,yani, Boğaz Yaylabar , Ağırdağ ilkokulu , Kırnı piknik alanı , Dağyolu , Şirinevler Pilli restoran, Taşkent şehitlik ve en son olarak da Dikmen köy meydanına varılması sağlandı. Bu noktalarda da bol izaz ikramlar da verildi (topkek-sigara böreği-zeytinli-ayran-hellimli pide)

SHT ETABINDA MÜTHİŞ NETİCE ALİ – MUSTAFA RENDE EKİBİNDEN.

Yaklaşık üçbuçuk kilometrelik parkurda saatte 33 KM sabit hızla gidilmesi gereken hız testinde Ali Rende – Mustafa Rende 0,000 Tam derece yaparak büyük bir başarı elde ettiler. Birçok iddialı yarışmacı da ideal süreye yakın dereceler elde etti fakat altı noktada sorulan farklı sorular yarışın kaderini de değiştirdi. İdeal süreyi tam olarak geçen Ali Rende ve ekibi altı sorunun dördüne yanlış cevap vererek üçüncülüğe geriledi. Ali Kelebe ise tek başına katıldığı etkinlikte SHT de ikinci gelerek sorularda ise iki yanlış cevap verdi. İnanç – Mine Babaliki çifti ise Hem SHT de hem de sorularda sadece bir yanlış cevap vererek birinciliği hakettiler.

Dikmen meydanlığında ülkemiz ünlü müzisyenlerinden DJ BORA K in nostalji dolu dinletilerle birlikte , yenilen akşam yemeği ve ödül töreniyle etkinlik son buldu.

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği olarak bizlere sponsor olan Reyer Petrol İstasyonu direktörü Sn. Ömer Soyere ve Dikmen belediyesi festival organizason sorumlusu Sn. Osman Çelebiye de teşekkür ederiz.

 

 

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …

Bir cevap yazın