Girne Belediyesi’nden klasik otomobil sergimize tam destek

“Vodafone TELSİM 10. Klasik Otomobil Sergisi”mizi 4 Mayıs’ta Girne Kordonboyu’nda yapıyoruz

Girne Belediyesi’nden klasik otomobil sergimize tam destek

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğimiz, “2019 Royalton Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası” programında yer alan 11 faaliyetini tek tek gerçekleştirmeye devam ediyor.

Bu yıl “Siyah Plakalılar” sloganıyla yollara çıkan klasiklerimiz, “Pekur Ltd. 9. Tekerlekler Cirilensin Klasik Otomobil Gezi & Sergisi” ile “2. Duravit & Cahit Necipoğlu Klasik Otomobil Rallisi”nin ardından üçüncü etkinliğimiz olan “Vodafone TELSİM 10. Klasik Otomobil Sergisi”ni 4 Mayıs, Cumartesi günü gerçekleştiriyoruz. Girne Belediyesi’nin desteği ve Vodafone TELSİM anasponsorluğunda yapılacak açık hava klasik otomobil sergimiz, tam bir festival havasında geçecek.

Etkinliğimizin detaylarını görüşmek için Dernek Başkanımız Burçin Aliusta ile bazı yönetim kurulu üyelerimiz, Vodafone TELSİM Bireysel Satış Bölüm Başkanı Sinan Gezen, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’yü ziyaret etti. Ziyarette, Girne Belediyesi Asbaşkanı Hakan Onurlu da hazır bulundu.Ziyarette, etkinlik kapsamı ele alındı.

‘Kan ver, Hayat ver’

“Vodafone Telsim 10. Klasik Otomobil Sergisi” etkinliğinde, klasik araçlar Girne Kordonboyu’nu renkelendirecek.

KTKOD’un bu yıl işbirliği yaptığı Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay Derneği de 4 Mayıs’taki etkinlikte yer alacak.         “Kan ver, Hayat ver” sloganıyla adanın birçok yerinde kan bağışı kampanyası düzenleyen Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı, etkinlik günü Girne Kordonboyu’nda mobil kan bağışı araçlarında, kan bağışı toplayacak.

Güngördü: Bu tür etkinliklere her zaman desteğiz

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, klasik severleri turizmin başkenti Girne’de ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacaklarını ifade ederek bu tür etkinliklere her zaman destek olduklarını belirtti. Güngördü, Girne’nin büyüyen ve gelişen bir şehir olduğunun altını çizerek sadece alt ve üst yapı çalışmalarına değil, festival ve etkinliklere de büyük önem verdiklerini söyledi.Güngördü, 400 kişilik Girne Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nin yapımıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

Aliusta: Rekor katılım bekliyoruz

Dernek Başkanımız Burçin Aliusta da, 2019 yılının üçüncü faaliyeti olan açık hava klasik otomobil sergimizin, her yıl büyük ilgi gördüğünü belirtti.

En uzun soluklu faaliyetimiz olan sergimizin geçtiğimiz yıl ilk kez Lefkoşa’dan Girne’ye taşındığını ifade eden Aliusta, turizm başkentimiz Girne’nin en can alıcı merkezi olan Girne Kordonboyu’nu trafiğe kapatarak gerçekleştirdiğimiz sergimizin, büyük ses getirdiğini anımsattı.Aliusta, çok kalabalık bir ortamda 120 klasik araçla yapılan sergimizin bu yıl yine Vodafone TELSİM ana sponsorluğunda 10’uncu kez tekrarlanacağının altını çizdi. 4 Mayıs Cumartesi günü Girne Kordonboyu üzerinde yapılacak etkinliğimize rekor katılım beklediklerini belirten Aliusta, sergimizde birçok süprizler ve yenilikler de olacağını söyledi.

Aliusta, gün ışığına çıkacak onlarca klasik aracımız yanı sıra yine birçok motosiklet grubunun da etkinliğimize destek vereceğini belirtti.

Check Also

200 Klasik Aracımız ile Gazimağusa’yı Salladık.

Klasiklerden Gövde Gösterisi..Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinden 200 araçlık Sezon Açılışı…  KLASİKLERİMİZ MAĞUSA’YI SALLADI  Derneğimiz …