5.ANADOLU SİGORTA RALLİSİ ” ALEM”LE START ALDI.

Beşinci kez Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğine sponsor olan Anadolu sigorta , bugun Dereboyu Kumsal otoparkında kayıtların yapılıp kapanmasıyla birlikte , geleneksel hale gelmiş eğlencelik ” Alem” adı altında yapılan SHT (sabit hız testi) ile start verildi. 37 Klasik otomobilin kayıt yaptırdığı KTKOD ‘un yılın üçüncü yarışı olma özelliği olan etkinlik , saat 16.00 da Lefkoşa dereboyunda Kumsal parkında toplanarak pazar günkü yarış için kayıtlarını tamamlayıp kapı numaralarını aldılar. 17.30 da ” Alem” sht etabı için start alan klasikseverler , Metehan – Alayköy güzergahında en iyi zaman için kıyasıya yarıştılar.Yaklaşık 40 dakika süren etapta 14 hız değişimi uygulandı. aynı yol üzerinde dakikalarca yol alan yarışmacılar renkli görüntülere de sebep oldular.Yarış direktörü ve dernek başkanı Olgun Biçak,bu etap için özel hazırlandığını,ve kimin en iyi zamanı yapacağını merak ettiğini belirtti.Etap sonunda Zephr Bar’da biraraya gelen ekipler,bu etabın ”Alem değil ,Allem gallem etap olduğunu ve cok eğlendiklerini belirttiler.

14 Haziran pazar günü Lefkoşa Eziç yanındaki Autosat petrol istasiyonunda saat 17.00 da start alacak olan yarış,yaklaşık 3 saatlik etaplardan sonra girnedeki Malpas otelde gece yemeği eşliğinde neticelerin açıklanarak kupa almaya hak kazananlar kupalarına kavuşacaklar.Yaz aylarına girerek yarış mevsimine ara verecek olan derneğimiz,Eylüldeki yılın dördüncü yarışıyla birlikte tekrar biraraya gelecekler.Şampiyonaya 2.25 katsayı üzerinden puan verecek olan Anadolu Sigorta rallisi birçok kişinin puanlarına etki edeceğe benziyor.Yarın yarışacak olan tüm yarışmacılara hoş vakit geçirmelerini ve başarılı bir yarış çıkarmalarını diliyoruz.

 

Check Also

” ÖZOK AUTOFEST ” 8 KASIM’DA YAPILIYOR.

Değerli klasikseverler. Geçen yıl Özok Group sponsorluğunda gerçekleştirilen ve yüksek bir katılım sağlanan Naturland Festivali’nin …

Bir cevap yazın